Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmografie Russella Branda se rozroste o oscarovou komedii Arthur

Arthur, Zdroj: youtube.comV roce 1981 vznikla pod vedením Steva Gordona vynikající komedie Arthur. Snímek tenkrát získal dva Oscary a sklidil velký divácký ohlas. Letos se filmaři rozhodli natočit remake a opět oživit miliardářského dědice Arthura Bacha.

Arthur, Zdroj: youtube.com

Původní, nebo moderní Arthur? Který z nich vyhraje?, Zdroj: youtube.com

Mezi oběma snímky najdeme několik dobových rozdílů. Například moderní Arthur se, namísto opíjení a nonstop paření, prohání v batmobilu v převleku za netopýřího muže. Základ však zůstává stejný. Oba Arthurové jsou neschopni postarat se sami o sebe a od malička jsou zvyklí, že je každý jejich krok pečlivě naplánován. Arthurova vůle se projeví až ve chvíli, kdy se seznámí se svou nastávající. Dívka je pochopitelně velmi dobře situovaná a pečlivě vybraná rodiči. Jenže nepřeskočila jiskra. Respektive přeskočila, ale u jiné dívky.

Arthur 80. let vs. Arthur 3. tisíciletí

1981 – Arthur, v podání Dudleyho Moora (v době natáčení mu bylo 46 let), je šarmantní opilec a nezřízený povaleč. Když se ho zeptáte, co je jeho náplní práce, zjistíte, že má opravdu napilno. Tenis, ženy a rychlá auta mu zabírají hodně času. „Naštěstí mám volné víkendy, kdy mohu být svým vlastním pánem,” říká filmový Arthur.

2011 – Russell Brand se jako moderní Arthur také nezřízeně opíjí a nedělá nic, když nepočítáme bezohledné rozhazování peněz za 45minutový pronájem zastávky kvůli balení holek. Je však bohužel ztvárněn méně kvalitním hercem, což filmu ubírá cenné body.

Číšnice kleptomanka vs. zmatená průvodkyně

1981 – Linda je číšnice, která se touží stát herečkou. S Arthurem se seznámí, když je zatčena policií při krádeži kravaty. Mezi Lizou Minnelli jako Lindou a Arthurem to pěkně jiskří.

2011 – Nekvalifikovaná průvodkyně Naomi chce být autorkou dětských knížek a s Arthurem se poprvé setká, když se ji pokusí zatknout kvůli zdržování městské dopravy. Greta Gerwig (Naomi) a její holčičí šatník koresponduje s Arthurovou zálibou v kreslených seriálech.

Starostlivý komorník vs. milující chůva

1981 – Sir John Gielgud byl za svou roli komorníka Hobbsona oceneněn Oscarem. Přestože je rozumný a snaží se Arthura ukočírovat, dostane se do několika komických situací, které filmu dodávají šťávu.

2011 – Helen Mirren se v roli rozumné chůvy Hobbsonové rovněž osvědčila. Místo cowboyského klobouku, který donese původní Arthur svému komorníkovi, aby ho rozveselil, když je upoután na lůžko, si Hobbsonová nasadí masku Darth Vadera.

Úlisná mrcha vs. nadržená zlatokopka

1981 – Jill Eikenberry ponechává Susan jistou dávku sympatičnosti. I když její hrabivost nezná mezí, snaží se alespoň Arthura odříznout od jeho neustálého pití.

2011 – Susan v podání Jennifer Garner představuje sexuálně náruživou a velmi sebevědomou hrabivku, která jde především po jméně Bach. Postava je od prvního pohledu protivná a její sexuální apetit je až děsivý.

Jason Winer, režisér moderního Arthura, v charakterech některých postav poněkud přestřelil. Přehnaně vyhrocené chování a místy křečovitá snaha dosáhnout vtipnosti staršího snímku filmu zajisté uškodí. Posuďte sami podle traileru!

Arthur (Arthur)

Komedie
USA, 2011, 110 min

Režie: Jason Winer
Hrají: Russell Brand, Jennifer Garner, Helen Mirren, Greta Gerwig, Nick Nolte, Luis Guzmán, Jennifer Butler

Premiéra v ČR: 16. června 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmografie Russella Branda se rozroste o oscarovou komedii Arthur