Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmasia 2011 se zaměří na mladé tvůrce. Uvidíte samuraje i bomby

Markéta Davidová

Markéta Davidová

1. 12. 2011

Přední linieOd 1. do 4. prosince se v pražském kině Světozor uskuteční sedmý ročník asijského filmového festivalu Filmasia. Uvede novinky různých žánrů z Japonska, Hongkongu a Koreje. Hlavním hostem bude korejský tvůrce Bong Joon-ho.

Přední linie

7. ročník festivalu Filmasia zahájí korejský válečný epos Přední linie, Zdroj: Filmasia.cz

Sedmý ročník festivalu Filmasia se letos zaměřuje na aktuální novinky z populárních žánrů, posbírané napříč Asií. V programu se objevují převážně filmy mladých tvůrců. Festival dnes, 1. prosince, v půl osmé večer v pražském kině Světozor zahájí korejský válečný epos Přední linie, který se věnuje otázce rozdělení Korejského poloostrova. Hlavní silou vyprávění mají být působivě vykreslené charaktery na obou stranách bitevního pole.

Sedmý ročník filmového festivalu Filmasia se uskuteční ve dnech 1. až 4. prosince 2011 v pražském kině Světozor. K vidění bude celkem dvanáct snímků z Japonska, Hongkongu a Koreje.

Další lákadlo jistě bude Samuraj bez meče, japonská absurdní komedie režiséra Hitoshiho Matsumota, která vypráví o bývalém samurajovi, který musí během třiceti dnů rozesmát zapšklého syna místního knížete.

Snímek Quick je zase kombinace bláznivého, pitvořivého humoru s akcí a zároveň korejská variace na Nebezpečnou rychlost, ale s motorkou místo autobusu. Bývalý člen motocyklového gangu, živící se jako poslíček, musí na příkaz neznámého manipulátora rozvážet po městě bomby, jinak exploduje výbušnina v přilbě, kterou si nasadila jeho bývalá přítelkyně.

Speciální pozornost bude sedmý ročník festivalu Filmasia věnovat tvorbě korejského tvůrce Bonga Joon-ho, jemuž festival připravil profil a který své filmy sám osobně uvede. V roce 2000 Bong Joon-ho debutoval celovečerním titulem Pes, který štěká, nekouše. Celosvětově ho proslavily Vzpomínky na vraždu z roku 2003.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmasia 2011 se zaměří na mladé tvůrce. Uvidíte samuraje i bomby