×
TOPZINE.cz

Filmasia 2010: Tento víkend bude plný asijského filmu

Již tento týden odstartuje 6. ročník filmového festivalu Filmasia, který jako každý rok představí současnou tvorbu asijské kinematografie z Číny, Hongkongu, Koreje i Japonska. Těšit se můžete na díla takových režisérů jako Hayao Miyazaki nebo Tsai Ming-liang.

Filmasia se bude konat už šestým rokem!, Zdroj: filmasia.cz

Letošní ročník se na rozdíl od těch předešlých nezaměřuje na národnostní kritéria, a celistvě se věnuje aktuálním hitům a novinkám, které zaznamenávají úspěch u domácího publika i na zahraničních přehlídkách. Filmasia se navíc odlišuje ve výběru asijských filmů od jiných velkých českých festivalů svou specializací na žánrovou produkci.

Diváci se v rámci festivalu setkají s takovou plejádou tvůrců, kteří dané žánry naplňují i překračují. První žánrovou ochutnávku v podobě svého nového filmu 13 zabijáků naservíruje režisér Takashi Miike. Půjde o krvavý remake klasického samurajského filmu z r. 1963. Za vidění stojí i další akční snímek Návrat Chen Zhena, jehož autorem je Andrew Lau a za bojové choreografie patří zásluha Donnie Yen.

Fanoušky jistě zaujmou i další tituly jako Studená ryba Sion Sona, balancující na hranici choré fantazie a satiry, animace Hayao Miyazakiho Ponjo z útesu nad mořem či Tvář od Tsaie Ming-lianga o filmaři opery Salome. Nebude chybět ani civilní obraz regionu ve filmech jako City of Crane, zaobírající se například národnostními rozdíly a emigrací.

Festival Filmasia proběhne v kině Aero 3. až 5. prosince 2010. Více informací najdete na oficiálních stránkách festivalu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..