Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Film Zejtra napořád není fekální. Provětráme vám trenýrky, slibuje režisér

FOTO: Zejtra napořád!Exkluzivně!Zejtra napořád je road movie od režiséra a scenáristy Rudolfa Havlíka a nachází se v polovině svého natáčení. V titulní roli nového počinu se objeví Pavel Batěk.

FOTO: Zejtra napořád

Titulní roli v novém filmu získal Pavel Batěk, Zdroj: blog režiséra

Rudolf Havlík patří mezi naše nečtenější blogery. Tentokrát se rozhodl debutovat v režisérské oblasti, a tak pod jeho vedením vzniká nový film, který se nachází v polovině natáčení. Ač se jedná o českou produkci, několik scén se natočí i v zahraničí. Klíčové obrazy pak budou až z Hong Kongu, kam má štáb namířeno natočit jedny z posledních scén.

„Podařilo se nám sjednat schůzku s tureckou aerolinkou, která náš projekt podpořila, a najednou je to tady. Hlavní postava uzavírá obchody v Asii, tuhle linii jsem si vzal ze svého vlastního života. Přišlo mi rozumné začít tam, kde to znám a kde přesně vím, jak se při režii pohybovat. Proto jsem zvolil Hong Kong. To město má kouzlo a já doufám, že se mi podaří ho zobrazit tak, jak ho vídám v běžném životě,“ řekl režisér Rudolf Havlík pro Topzine.cz k tomu, proč si pro natáčení vybral zrovna toto daleké město.

Příležitost pro Pavla Baťka

Diváci se mohou těšit na zajímavé herecké obsazení. Hlavní role Petra Krause byla svěřena Pavlu Baťkovi, kterého můžete znát např. jako doktora Lukáše Beneše z nováckého seriálu Ordinace v růžové zahradě. „Natáčení je moc fajn, navíc tam mám možnost zahrát si se svým bratrem (Petr Batěk – pozn. red.),“ pochvaloval si herec v rozhovoru pro Topzine.cz.

Vicu Kerekés můžete znát z Mužů v naději. Přečtěte si recenzi filmu, kde jsou v hlavní roli její prsa

Dále se v připravované komedii objeví Vica Kerekés, Anna Kulovaná, Klára Issová, Jan Přeučil a další.

FOTO: Zejtra napořád 2

Ve filmové novince se objeví také Anna Kulovaná

Rudolf Havlík se netají tím, že má rád poctivou filmařinu, která mu však poslední dobou chybí. „Stále věřím, že nejdůležitější je dobrý scénář a skvělý tým lidí, kteří chtějí pracovat. Snažím se udělat film, který nebude hloupý, pobaví a doufám, že v něm najdete i místa, kdy se dostaví stará dobrá husí kůže,“ prozradil režisér.

Ve filmu může každý najít něco ze sebe

Film se nám prý dostane pod kůži už díky tomu, že je o našich životech. „Je to o lidech, kteří v dnešní uspěchané době tak trochu zapomněli na život, a ve chvíli, kdy si to uvědomí, se pokusí s tím něco udělat. Snímek, kde by mohl každý z nás najít něco ze sebe. Po prvních projekcích denních prací panuje všeobecné nadšení a začali se o nás starat zahraniční distributoři, kteří mají za sebou filmy, kterých si vážím. Věřím, že to je dobrý začátek,“ říká.

Režisér a scenárista v jedné osobě si vybral toto téma, protože mu chybí klasické žánrové komedie, ve kterých dle jeho slov není třeba debilního, fekálního a stupidního prvoplánového humoru. Zároveň by chtěl natočit takový film, který bude mít tempo a spád.

„Kromě toho mi chybí v našich filmech opravdové archetypy. Ať už mužské nebo ženské. Neumím se pořád dokola ztotožňovat s předrevolučními ztracenci nebo postavami, které jsou duchem chudé. Do jaké míry se mi to podaří, je otázka. Spíš se divím, že to tady ještě nikoho nenapadlo. Asi je to tím, že lidi přijdou prakticky na cokoli, a filmaři přežívají v klidné pohodlnosti. Zkusíme jim provětrat trenýrky,“ uzavírá Havlík.

Zejtra napořád

Road movie / Komedie
Česko, 2012

Režie: Rudolf Havlík
Hrají: Pavel Batěk, Éva Vica Kerekes, Jitka Sedláčková, Filip Blažek, Michal Kavalčík, Anna Kulovaná, Veronika Nová, Oldřich Vlach, Petr Batěk, Radek Zima, Jan Přeučil, Klára Issová, Ladislav Županič, Karel Zima, Václav Šanda, David Dolanský

Premiéra v ČR: rok 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Film Zejtra napořád není fekální. Provětráme vám trenýrky, slibuje režisér