Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Film Vrána se dočká nové verze. Eric Draven se opět vrátí mezi živé

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

15. 4. 2011

Komiksová Vrána měla ihned po svém uvedení obrovský úspěch, který se během několika let změnil ve status kultovního díla. Neméně uznávaná je pak také filmová verze, o kterou se postaral mistr temnoty Alex Proyas. A jak se zdá, po sérii nepovedených pokračování se v příštím roce dočkáme regulérního remaku původního filmu.

Brandon Lee v původní verzi Vrány, Zdroj: distributor filmu

Originální filmová verze Vrány (1994) se svého času nechvalně proslavila tragickou smrtí představitele hlavní role Brandona Lee. Nabízí se zajímavá paralela se smrtí Heatha Ledgera, který si posmrtně vysloužil za svou roli Jokera v Temném rytíři Oscara. Smrt Brandona Lee bohužel nebyla ověnčena halasnými titulky ani filmovými cenami, pouze film posunula do trochu jiné emocionální roviny.

S těžkým úkolem navázat na filmovými fanoušky uznávanou komiksovou adaptaci se bude během letošního podzimu prát režisér Juan Carlos Fresnadillo (28 týdnů poté). V pozici nepříliš zkušeného tvůrce se navíc postará o scénář, a bude tak mít absolutní kontrolu nad výslednou stylizací a vyzněním filmu.

Klíčové bude, podobně jako v původním filmu, obsazení titulní role Erica Dravena. Podle předběžních spekulací je volbou číslo jedna pro tuto roli v současné době nastupující herecká hvězda Bradley Cooper (Všemocný, A-Team). Ten byl v minulosti spojován s celou řadou komiksových adaptací. Vrána by mohla být tím správným průlomem v jeho kariéře.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Film Vrána se dočká nové verze. Eric Draven se opět vrátí mezi živé