Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Film Souboj Titánů 2010: Pastva pro oči i uši!

Redakce

Redakce

14. 3. 2010

clash-of-the-titans-two S velkým napětím se blíží 15. duben. Ptáte se, čím je to datum tak důležité? Pátráte provinile v paměti po významném výročí? Omyl! 15. duben se totiž podle mnohých zapíše do historie popkornového obecenstva. Do kin přichází Souboj Titánů, nejočekávanější snímek letošního roku!

Kuk!, Zdroj: distributor filmu

Kuk! Zdroj: distributor filmu

Inspirací legendární snímek z roku 1981

Většina lidí jistě tuší, že se jedná o remake slavného kultovního Souboje Titánů z roku 1981. Snímek sám to přiznává, dokonce se ke svému staršímu bratrovi hrdě hlásí. Režisér nového Souboje Louis Leterrier dokonce slibuje, že diváci nepřijdou o své oblíbené postavy a příběh. Jen ho uvidí v odlehčeném a super moderním kabátku.

Topzine.cz pro vás připravil speciál k filmu Souboj Titánů. Postupně vám představíme film z hlediska herců či režiséra, budeme vám přinášet aktuální informace o snímku a vše, co se kolem něj děje. Těšit se můžete i na řadu kvalitních fotografií a videí přímo z filmu. Sledujte náš speciál!

Sledujeme příběh Persea, syna boha, vychovávaného člověkem. Ten neuspěje v záchraně své rodiny před Hádem, pomstychtivým bohem podsvětí. Když už nemá co ztratit, rozhodne se pro nebezpečnou misi, jejímž cílem je zničit Háda dřív, než se jemu podaří zničit Dia a rozpoutat peklo na zemi.

Sam Worthington, Souboj Titánů Zdroj: distributor filmu

Sam Worthington, Souboj Titánů Zdroj: distributor filmu

„Perseus se spolu s dalšími neohroženými bojovníky vydává na nebezpečnou cestu hluboko do zakázaných světů. Musí se utkat s pekelnými démony a hrůzostrašnými příšerami. Zvítězí pouze pokud přijme svou moc a sílu jako bůh a vzepře se svému osudu a půjde svou vlastní cestou,“ tvrdí distributor filmu.

Herecké obsazení

Hlavních rolí se zhostil v současné době velice oblíbený Sam Worthington (Avatar, Terminator: Salvation), Ralph Fienes (Červený drak, Harry Potter) jako Hádes a Liam Neeson (Star Wars, Schindlerův seznam) jako Zeus. Dalšími důležitými postavami budou tajemné bytosti, nepřátelé Persea.

Tvůrci slibují klasické i novátorské vzezření Medúzy i Kerbera (podle traileru se dočkáme i podivných mumií a oblud alá Faunův Labyrint), třešničkou na dortu pak zůstává Kraken – obrovská nestvůra vypuštěná samotným Diem, jejíž vzezření slibuje překonat vše, co jsme dosud zvyklí považovat za hrozivé.

Kraken Zdroj: distributor filmu

Kraken Zdroj: distributor filmu

Akční, rychlá, erotická a moderní zábava!

Souboj Titánů samozřejmě nebude oslavou antických mýtu ani jejich lehkou variací (jejich milovníci zřejmě nad ztvárněním bohů a příběhu o Herkulovi zapláčou). Slibuje kvalitní moderní zábavu, při níž se nemusí přemýšlet, rychlé akční scény, erotiku, lásku i strach.

Překvapivě nabízí i dobrý soundtrack. Ten vytvářejí samotní Muse, kteří davájí tušit (společně s kvalitním hereckým ansáblem), že nepůjde o úplný brak. Překvapivě se nebude promítat ve 3D. I proto bude snímek čelit srovnání s dokonalým Avatarem, z nějž pravděpodobně vyjde jako poražený. Každopádně se máme na co těšit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Film Souboj Titánů 2010: Pastva pro oči i uši!