Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Film Osobní strážce bude mít nový kabát. Kdo zazpívá I Will Always Love You?

Redakce

Redakce

2. 3. 2011

FOTO: Osobní strážceKdo by neznal snímek Osobní strážce s osobitým Kevinem Costnerem a krásnou, tehdy ještě populární, Whitney Houston? Co se ale stane, když tvůrci námět přenesou do 21. století? Co přinese Osobní strážce verze 2.0? Může být původní film vůbec překonán? A kdo se objeví v hlavních rolích?

FOTO: Osobní strážce

Zpěvačka se svým osobním strážcem z roku 1992, Zdroj: distributor filmu

Distributor původního filmu, společnost Warner Bros., nedávno oznámil zahájení práce na remakeu Osobního strážce z roku 1992. Scénáře se ujali Jeremiah Friedman a Nick Palmer, relativní nováčci v oboru. Jméno režiséra ještě není známo, ale studio už odhalilo pár základních faktů o chystaném snímku.

Psaní výhružných dopisů nahradí cyberstalking

Například místo zaměstnance bezpečnostní služby by se v roli bodyguarda měl objevit válečný veterán z Iráku. Další odtajněnou informací je zaměření nového snímku: bude se údajně soustředit na to, aby ukázal, jak lehké je v dnešní době někoho sledovat prostřednictvím internetu. Otázkou zůstává, zda téma cyberstalkingu zaujme potenciální diváky.

Další diskutovanou neznámou je herecké obsazení chystaného snímku. Velmi těžce se bude nahrazovat Kevin Costner, který svou ironií a stoprocentním nasazením opravdu přesvědčil o svém hereckém talentu. Druhá z hlavních rolí, role slavné zpěvačky, rovněž ještě není obsazená. Jisté je, že se o ni svede boj. Soundtrack z původního snímku patřil totiž mezi ty vůbec nejprodávanější. Teď už tedy záleží jen na hereckých schopnostech nové Whitney. Bude to snad Beyoncé? Rihanna? Zatím lze jen hádat. Kdoví, třeba se v roli celebrity objeví herečka z povolání, která umí aspoň trochu zpívat.

Už je to skoro 20 let, kdy spatřil světlo světa původní snímek Osobní strážce (The Bodyguard). Skrýval jednoduchou zápletku. Popová hvězda, zpěvačka Rachel Marronová (Whitney Houston), začala dostávat výhružné dopisy od jednoho ze svých fanoušků. Následovalo tedy hledání někoho, kdo by všemi obletovanou celebritu ochránil v případě útoku.

Tím vyvoleným se stal Frank Farmer (Kevin Costner), odborník na slovo vzatý. Během své kariéry u bezpečnostní agentury hlídal mj. i dva prezidenty. Jenomže: s osobitou a tvrdohlavou celebritou se předchozí zkušenosti zdály najednou zbytečné. A co víc – stalo se i to, co by v životě ani jednoho z hlavních aktérů nenapadlo: zpěvačka se svým osobním strážcem se do sebe zamilují…

Původní verze: Osobní strážce (The Bodyguard)

Romantický/Drama/Thriller
USA, 1992, 121 min

Režie: Mick Jackson
Hrají:
Kevin Costner, Whitney Houston, Bill Cobbs, Tomas Arana, Mike Starr, Christopher Birt, Robert Wuhl, Debbie Reynolds, Richard Schiff, Nathaniel Parker, Stephen Shellen

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Film Osobní strážce bude mít nový kabát. Kdo zazpívá I Will Always Love You?