Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Film o Stevu Jobsovi má první videoklip. Génius v něm hájí svou ideu

Redakce

Redakce

1. 2. 2013

Životopisný film o Stevu Jobsovi měl premiéru na filmovém festivalu Sundance. Nyní vyšel první videoklip k filmu, v němž Jobs vede rozhovor se Stevem Wozniakem o potenciálu nového operačního systému.

Snímek jOBS byl natočen k uctění památky Steva Jobse, který zemřel v říjnu 2011. Snímek se zaměřuje na vznik Applu a mapuje Jobsovu kariéru od roku 1970 až do roku 2001, kdy byl na trh uveden první iPod. Režie se ujal Joshua Michael Stern, scénáře jako své první práce Matt Whiteley. Ve vedlejších rolích se představí Dermot Mulroney, Josh Gad, Lukas Haas, Matthew Modine a J. K. Simmons.

Ne zcela lichotivé drama ukazuje i odpírání akciových podílů bývalým zaměstnancům firmy a také Jobsovo odmítání platit alimenty na svého nejstaršího potomka. Názory na film při premiéře na festivalu v Sundance jsou víceméně negativní.

Kritik Sebastian Doggart uvedl: „Zatímco příběh je hrdinný, epizodický a povrchní, scénář z něj dokázal vytvořit hrozivý nepořádek.“ Hlavní diskutovanou věcí byl však ale herecký výkon Ashtona Kutchera.

FOTO: Ashton Kutcher jako Steve Jobs

Je Ashton Kutcher pro ztvárnění Steva Jobse skutečně dobrou volbou? Zdroj: www.imdb.com

„To, na čem film kompletně ztroskotal, je v katastrofálním rozhodnutí režiséra Joshua Michaela Sterna obsadit Ashtona Kutchera do hlavní role. Kutcherovým hlavním problémem je jeho neschopnost zahrát vážnou roli. Jeho dikce je nesouvislá. Nedokáže si představit emoce, které postava prožívá,“ uvedl Doggart.

Sám Kutcher o roli Jobse prohlásil, že je to jedna z nejvíce děsivých věcí, které v životě zkusil udělat. Navzdory tomu recenzent Justin Lowe o filmu prohlásil, že je „docela zábavný“, a ohodnotil Kutcherův výkon tak, že „jeho výkon věrně reprodukuje některé z Jobsových manýrů a podařilo se mu věrně napodobit jeho styl řeči“.

Minutový klip je tedy zatím pro běžného diváka jOBSovou ochutnávkou. Trailer doposud nevznikl a ani oficiální stránky filmu nejsou dokončené. Do amerických kin jOBS vstoupí 19.dubna. Datum premiéry v ČR je zatím neznámé.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Film o Stevu Jobsovi má první videoklip. Génius v něm hájí svou ideu