Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Film o Coco Chanel na DVD. Neměla původ ani peníze a dostala se na vrchol

Jiří Hannich

Jiří Hannich

9. 6. 2010

!DVD!Jméno Coco Chanel je ve světě módy skutečný pojem. Tahle svobodomyslná a mimořádně kreativní dáma z Francie způsobila ve 20. letech minulého století doslova módní revoluci. Upjatost a svázanost korzetů totiž nahradila sportovními a přitom stále elegantními kostýmky a vytvořila tak obrázek skutečně emancipované ženy. Ve filmu o životě Coco Chanel uvidíte v hlavní roli jinou francouzskou ikonu, Audrey Tatou.

Film o Coco Chanel na DVD. Neměla původ ani peníze a dostala se na vrchol Zdroj: allmoviephoto.com

Film

Osud Gabrielle Bonheur Chanel (Coco je pouze přezdívka, v oslovení znamená miláčku) rozhodně nehýčkal. O matku přišla ve dvanácti letech, otec se o ni a její tři další sourozence nechtěl starat, takže dětství strávila v klášterním sirotčinci. Kariéru krejčové započala opravováním lemů v zadní místnosti jednoho malého obchůdku s oděvy. Po večerech si přivydělávala zpěvem pro opilé vojáky. Z prostředí zhýralců a kurtizán ji dostal až bohatý obchodník Etienne Balsan.

>>> DVD si za zvýhodněnou cenu 95 Kč můžete pořídit zde <<<

Okamžitě zapadla do vyšší společnosti, kde poznala druhého osudového muže svého života – britského diplomata Capela, s jehož pomocí otevřela v Paříži svůj první obchod s klobouky. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a tak Coco rozšířila svůj sortiment o další módní doplňky a stala se světoznámou návrhářkou luxusního oblečení. Dodnes (téměř čtyřicet let po své smrti) je mnohými lidmi z oděvní branže považována za královnu módy.

Zdroj: allmoviephoto.com

DVD

V menu si pochopitelně můžete navolit jazykovou verzi filmu. Kdo má rád francouzštinu, jistě zvolí originální znění s titulky. Druhou možností je český dabing. Rovněž si můžete z příslušné nabídky vybrat jednotlivé scény.

Žánr: Drama

Stopáž: 105 minut

Režie: Anne Fontaine

Hrají: Audrey Tatou, Alessandro Nivola, Marie Gillain, Emmanuelle Devos, Benoit Poelvoorde aj.

Zvuk: český, francouzský (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Film o Coco Chanel na DVD. Neměla původ ani peníze a dostala se na vrchol