×
TOPZINE.cz

Film Lidice pokračuje v natáčení. Dnes se uskuteční další atentát na Heydricha!

Přestože si filmový štáb filmu Lidice myslel, že poslední klapka už padla, nakonec se ještě bude dotáčet jedna scéna. A ne tak ledajaká, půjde totiž přímo o atentát na Heydricha. Natáčet se bude dnes na Praze 4, v místě, které má prý svým vzhledem k dobovým fotografiím k události nejblíže.

Karel Roden a Jan Budař při natáčení Lidic, Foto: Vojta Herout, Topzine.cz

Navzdory velkému historickému významu útoku na říšského protektora se pro historický film Lidice původně s touto scénou z finančních důvodů nepočítalo. Na poslední chvíli ale tvůrci filmu své rozhodnutí přehodnotili.

„Po konzultaci s americkým distributorem jsme se rozhodli k tomuto netradičnímu kroku. Chceme, aby byl film srozumitelný i světovému publiku, které není znalé evropských historických událostí, navíc snímek Lidice dostane ještě akčnější a velkolepější rozměr. Hrozně si vážíme toho, že ještě před uvedením filmu, před jeho slavnostní premiérou, o něj projevili zájem distributoři nejen ze Spojených států, ale i z asijských zemí,“ vysvětlil důvody pro dodatečné natáčení producent filmu Adam Dvořák.

The YouTube ID of pNPyiPsLJzQ&NR is invalid.

To ale není vše, na co se Lidice snaží nalákat. 7. května vyjde speciální soundtrack k filmu. Na něm však nenajdete pouze filmovou hudbu, ale i spoustu moderních skladeb od interpretů velmi zvučných jmen. Uslyšíte například Michala Hrůzu, Anetu Langerovou, Xindla-X, Divokýho Billa, Lucii Bílou nebo Dana Bártu. To vše za lidovou cenu 69 korun, součástí balení je navíc jedna vstupenka na film do sítě multikin Cinestar.

V hlavních rolích filmu se představí Karel Roden, Jan Budař nebo Zuzana Fialová. Premiéra se uskuteční 9. června, tedy přesně po devětašedesáti letech od vypuknutí lidické tragédie.

Lidice

Drama/Válečný/Historický
Česko/Polsko, 2011, 126 min

Režie: Petr Nikolaev
Hrají: Karel Roden, Zuzana Fialová, Roman Luknár, Zuzana Bydžovská, Ondřej Novák, Norbert Lichý, Veronika Kubařová, Václav Jiráček, Jan Budař, Joachim Paul Assböck, Sabina Remundová, Milan Kňažko a další

Premiéra v ČR: 6. června 2011Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..