Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Film Lidice pokračuje v natáčení. Dnes se uskuteční další atentát na Heydricha!

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

27. 4. 2011

Přestože si filmový štáb filmu Lidice myslel, že poslední klapka už padla, nakonec se ještě bude dotáčet jedna scéna. A ne tak ledajaká, půjde totiž přímo o atentát na Heydricha. Natáčet se bude dnes na Praze 4, v místě, které má prý svým vzhledem k dobovým fotografiím k události nejblíže.

Karel Roden a Jan Budař při natáčení Lidic, Foto: Vojta Herout, Topzine.cz

Navzdory velkému historickému významu útoku na říšského protektora se pro historický film Lidice původně s touto scénou z finančních důvodů nepočítalo. Na poslední chvíli ale tvůrci filmu své rozhodnutí přehodnotili.

„Po konzultaci s americkým distributorem jsme se rozhodli k tomuto netradičnímu kroku. Chceme, aby byl film srozumitelný i světovému publiku, které není znalé evropských historických událostí, navíc snímek Lidice dostane ještě akčnější a velkolepější rozměr. Hrozně si vážíme toho, že ještě před uvedením filmu, před jeho slavnostní premiérou, o něj projevili zájem distributoři nejen ze Spojených států, ale i z asijských zemí,“ vysvětlil důvody pro dodatečné natáčení producent filmu Adam Dvořák.

The YouTube ID of pNPyiPsLJzQ&NR is invalid.

To ale není vše, na co se Lidice snaží nalákat. 7. května vyjde speciální soundtrack k filmu. Na něm však nenajdete pouze filmovou hudbu, ale i spoustu moderních skladeb od interpretů velmi zvučných jmen. Uslyšíte například Michala Hrůzu, Anetu Langerovou, Xindla-X, Divokýho Billa, Lucii Bílou nebo Dana Bártu. To vše za lidovou cenu 69 korun, součástí balení je navíc jedna vstupenka na film do sítě multikin Cinestar.

V hlavních rolích filmu se představí Karel Roden, Jan Budař nebo Zuzana Fialová. Premiéra se uskuteční 9. června, tedy přesně po devětašedesáti letech od vypuknutí lidické tragédie.

Lidice

Drama/Válečný/Historický
Česko/Polsko, 2011, 126 min

Režie: Petr Nikolaev
Hrají: Karel Roden, Zuzana Fialová, Roman Luknár, Zuzana Bydžovská, Ondřej Novák, Norbert Lichý, Veronika Kubařová, Václav Jiráček, Jan Budař, Joachim Paul Assböck, Sabina Remundová, Milan Kňažko a další

Premiéra v ČR: 6. června 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Film Lidice pokračuje v natáčení. Dnes se uskuteční další atentát na Heydricha!