Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Film Kapitán Amerika má první trailer. Jen si pískej fašisto, spojenci jdou najisto!

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

26. 3. 2011

Studio Marvel vzalo v posledních deseti letech kinosály po celém světě útokem. Během této doby stačilo vyprodukovat celých 21 filmů. Na filmová plátna zavítaly takové legendární komiksové postavy jako například Iron Man, Spider-Man, Hulk a samozřejmě také celá skvadra superhrdinů ze série X-Men. Letos se pak do kin podívá jeden z nejikoničtějších komiksových charakterů vůbec – Kapitán Amerika.

Kapitán Amerika se chystá do akce, Zdroj: distributor filmu

První dostupné informace o tomto projektu zprvu nevyvolávaly velké nadšení. Prvním jménem na palubě filmu se totiž stal režisérský rutinér Joe Johnston (Jumanji, Vlkodlak). Naštěstí následovala protiváha v podobě obsazení hlavní role. Té se zhostil Chris Evans (Sunshine, Scott Pilgrim proti zbytku světa). A po jeho boku se objeví neméně zajímavá herecká sestava vedená Hugem Weavingem (Matrix).

Steve Rogers je klasickým prototypem rachitického mladíka, který nedostatek svalové hmoty nahrazuje odvahou a nebojácností. Při náboru do armády je pro něj ale figura Christiana Balea v oscarové formě nepřekonatelnou překážkou k přijetí. Naštěstí se ho ujme experimetální oddělení specializující se na přeměnu nevhodných kandidátů v dokonalé válečné stroje. Stačí jeden pobyt v kádi se speciálním roztokem a z boje neschopného mladíka je rázem testosteronem přeplněný Kapitán Amerika.

První plnohodnotná ukázka překvapivě nespoléhá výhradně na akční momenty. Náhradou za ně je nám v úvodu traileru představen zrod Kapitána Ameriky, který hraje přesně na tu správnou komiksovou notu. Nechybí tedy tklivá hudba, hlavní hrdina jdoucí pevně za svým cílem a tuto část uzavírající rozloučení s hubeňourem Rogersem. Zbylá stopáž je pak plně vyhrazena pro stylovou a příjemně klasickou akci okořeněnou nutnou dávkou humoru.

Captain America (Captain America: The First Avenger)

Akční/Dobrodružný/Sci-Fi
USA, 2011

Režie: Joe Johnston
Hrají
: Chris Evans, Samuel L. Jackson, Hugo Weaving, Tommy Lee Jones, Stanley Tucci, Sebastian Stan, Dominic Cooper, Hayley Atwell, Neal McDonough, Toby Jones, Anatole Taubman, Richard Armitage

Premiéra v ČR: 4. srpna 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Film Kapitán Amerika má první trailer. Jen si pískej fašisto, spojenci jdou najisto!