Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Film Hobit opustila jeho hlavní hvězda Martin Freeman alias Bilbo!

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

10. 5. 2011

Martin FreemanTohle se mohli dočíst fanoušci Iana McKellena na jeho soukromém blogu. Nic ale není hned tak, jak to vypadá. To si jen Gandalf Šedý cvičí svůj talent v psaní bulvárních titulků.

Martin Freeman

Martin Freeman odjíždí... Do Londýna, Zdroj: distributor filmu

Martin Freeman samozřejmě neodchází z role Bilba Pytlíka, to by byl asi padlý na hlavu. Od filmu Hobit se totiž očekávají obrovské výdělky. To si pouze tvář hlavní postavy odjela na skok do Londýna, kde natáčí další tři díly seriálu Sherlock. Už loni jsme mohli sledovat trochu modernější pohled na legendu okolo detektiva Holmese, kde Freeman ztvárnil jeho pravou ruku, doktora Watsona. Seriál nedávno vysílala i ČT1.

Mezitím ale zbytek štábu nezahálí: režisér Peter Jackson stříhá již natočený materiál a pokračuje v natáčení nehobitích scén. A zde Ian McKellen píše zajímavou věc: „To zahrnuje trpaslíky, ale také elfy, které doplňuje Hugo Weaving jako Lord Elrond.“ Tímto je konečně oficiálně potvrzen návrat mocného elfa, který ovšem vypadá jako agent Smith z Matrixu s dlouhým hárem (tolik k Weavingovým nejznámějším rolím).OBR: Speciál k filmu Hobit

Elrond se tak zařadil po boku nespočtu postav, které se ve filmu Hobit objeví stejně jako v trilogii Pán prstenů. Cate Blanchett si opět zahraje Galadriel a Ian Holm se alespoň na krátkou chvíli objeví jako Bilbo Pytlík. To ovšem až na konci, když Bilbo zřejmě zestárne, protože jakmile se Martin Freeman vrátí z Londýna na Nový Zéland, natáčení bude pokračovat.

Hobbit: Part 1, The

Dobrodružný/Fantasy
USA / Nový Zéland, 2012

Režie: Peter Jackson
Hrají: Martin Freeman, Stephen Hunter, Orlando Bloom, Peter Hambleton, Ian McKellen, Leonard Nimoy, James Nesbitt, David Tennant, Jeffrey Thomas, John Callen, Graham McTavish, Mark Hadlow, Richard Armitage, Aidan Turner, Cate Blanchett, Elijah Wood, Andy Serkis, Hugo Weaving, Saoirse Ronan, Christopher Lee, Lee Pace, Dean O’Gorman

Premiéra v ČR: 13. prosince 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Film Hobit opustila jeho hlavní hvězda Martin Freeman alias Bilbo!