Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Film Hobit: Bývalý Bilbo z Pána prstenů Ian Holm se vrátí alespoň na konec

Redakce

Redakce

25. 4. 2011

FOTO: Bilbo Pytlík ve filmu Pán prstenůDlouho očekávané natáčení filmu Hobit již propuklo. Čerstvou novinkou je ovšem pár návratů. Nejen že se alespoň na chvíli dočkáme Iana Holma, ale i starého dobrého Dna Pytle.

FOTO: Bilbo Pytlík ve filmu Pán prstenů

Hobit Bilbo Pytlík ve filmu Pán prstenů, Zdroj: distributor filmu

Nenechte se ale uvést v omyl. Bilba Pytlíka za mlada opravdu ztvární Martin FreemanKanclu. Ale jak nedávno uvedl režisér Peter Jackson, na konci filmu bude již stařičkého Bilba hrát sir Ian Holm, kterého už známe z trilogie Pán Prstenů.

OBR: Speciál k filmu HobitHolm se tak zařadí do poměrně dlouhého seznamu jmen herců, které již můžeme znát právě z oné trilogie, které kniha/film Hobit aneb cesta tam a zase zpátky dějově předchází. V onom hvězdném a hlavně obsáhlém seznamu najdeme například Andyho Serkise (Glum), Iana McKellena (Gandalf), Elijaha Wooda (Frodo), Roba Kazinskiho, Richarda Armitage či herečku Cale Blanchett (ztvárnila postavu Galadriel).

Každopádně to určitě není poslední perlička, kterou toto velkolepé natáčení přinese. Premiéra prvního dílu Hobita (je rozdělen do dvou částí, obdobně jako například poslední díl Harryho Pottera) je naplánována na prosinec 2012.

Hobbit: Part 1, The

Dobrodružný / Fantasy
USA / Nový Zéland, 2012

Režie: Peter Jackson
Hrají: Martin Freeman, Stephen Hunter, Orlando Bloom, Peter Hambleton, Ian McKellen, Leonard Nimoy, James Nesbitt, David Tennant, Jeffrey Thomas, John Callen, Graham McTavish, Mark Hadlow, Richard Armitage, Aidan Turner, Cate Blanchett, Elijah Wood, Andy Serkis, Hugo Weaving, Saoirse Ronan, Christopher Lee

Premiéra v USA: 19. prosince 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Film Hobit: Bývalý Bilbo z Pána prstenů Ian Holm se vrátí alespoň na konec