Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Film Expendables (Postradatelní) je plný zajímavostí. Co si pro vás Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger připravili?

Redakce

Redakce

29. 7. 2010

PostradatelníO novém filmu Sylvestra Stallona už před premiérou kolovala mezi filmovými fanoušky řada legend. Zde najdete ty z nich, které jsou pravdivé.

Postradatelní

Zdroj: distributor

Film má premiéru 19. 8. 2010.

  • Film se připravoval čtyři roky. Stallone psal scénář ručně a stokrát jej přepracoval. Při natáčení pak trval na tom, aby vše bylo reálné, protože nemá rád počítačově upravené záběry.
  • Ve filmu si zahrál i Arnold Schwarzenegger, jehož účast byla několikrát potvrzena a několikrát vyvrácena. Zřejmě proto, že bylo těžké jej přemluvit alespoň k malé roli.
  • Na hlavní ženskou roli byl vypsán celosvětový konkurz. Vyhrála jej Brazilka Giselle Itié, která nikdy předtím nehrála v akčním filmu, ale zato absolvovala dlouhodobý trénink v boxu a jiu-jitsu.

Postradatelní

  • Natáčení bylo velmi náročné. Odehrávalo se převážně v Brazílii, kde byla stoprocentní vlhkost, více než čtyřicetistupňová vedra a ještě k tomu monzuny.
  • Deště způsobily třídenní zpoždění natáčení i v Americe. To když zatopily katakomby ze začátku 19. století Fort McComb, kde se film také natáčel.
  • Pro natáčení bylo použito pět kamer, aby bojové scény byly zachyceny co nejvíc autenticky.
  • Sám Sylvestr Stallone během natáčení utrpěl několik zranění. Nejvážnější z nich byla zlomenina krční páteře.
  • V Anglii musely být před distribucí vystřiženy některé scény, protože pro svou krutost neprošly schválením British Board of Film Classification. V České republice však bude film uveden v původní nezkrácené verzi.

Expendables: Postradatelní

Akční / Dobrodružný / Thriller
USA, 2010, 99 min

Režie: Sylvester Stallone
Hrají: Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li, Dolph Lundgren, Randy Couture, Terry Crews, Mickey Rourke, David Zayas, Eric Roberts, Arnold Schwarzenegger, Steve Austin, Charisma Carpenter, Giselle Itié, Gary Daniels, Bruce Willis, Michael August

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Film Expendables (Postradatelní) je plný zajímavostí. Co si pro vás Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger připravili?