Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Film Drive Angry se blíží do kin. A Nicolas Cage řídí jako s ďáblem za zády!

Redakce

Redakce

23. 2. 2011

!Kino tip!Určitě si pamatujete na loňskou komiksovou řežbu jménem Kick-Ass. Výborná jízda, kde mimo jiné po delší době opět pořádně zazářil i Nicolas Cage a dokázal tak dvě důležité věci: že stále ještě nepatří do starého železa, a že mu není cizí pořádně si ze sebe vystřelit, což hodlá znovu předvést i v pekelně ujetém Drive Angry.

Drive Angry Zdroj: distributor filmu

Říct, že příběh filmu Drive Angry je trochu béčkový, by bylo eufemismem roku. Z traileru totiž béčkovost celého scénáře přímo cáká, ovšem tak nějak stylově, tak, že by každému mělo docvaknout, že v roce 2011 už asi nikdo takové dílko nemůže myslet úplně vážně. Trocha sebeparodie v kombinaci se slušným rozpočtem i obsazením, které Drive Angry určitě nechybí, však vůbec nemusí být na škodu.

Hlavním drsňákem je bývalý kriminálník jménem Milton (Cage), který prolomil brány pekelné a uprchl samotnému ďáblovi za svou poslední šancí na vykoupení. Milton se spolu se sympatickou, ale neméně ostrou servírkou Piper (Amber Heard) a jejím nadupaným Dodge Chargerem vydává po stopách gangu fanatických okultistů. Ten má totiž na svědomí vraždu jeho dcery a únos jeho malé vnučky. Kromě policie a elegantního vyslance pekel, jehož úkolem je vrátit Miltona tam, kam patří, šlape ústřední dvojce na paty i neúprosně odsýpající limit tří dnů, neboť přesně tolik zbývá do úplňku, při kterém má Miltonova vnučka posloužit okultistům jako rituální oběť.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/drive-angry_1/]

Coby agent ve službách pekla se představí William Fichtner, jehož role vypadá podobně té, která ho proslavila v seriálu Prison Break – tedy nevyzpytatelný pronásledovatel vyznávající heslo účel světí prostředky. Jako druhého hlavního záporáka a tedy vůdce celé satanášské bandy, které jde Milton po krku, uvidíme Billyho Burkea, jenž si zahrál například Bellina otce ve Stmívání.

Režie se zhostil Patrick Lussier, který spolu s Toddem Farmerem napsal i scénář. Oba pánové navzájem spolupracovali již před dvěma lety, a to na hororu Krvavý Valentýn 3D.

Nicolas Cage: Nejšílenější věc, jakou jsem kdy četl

Lussier se pro portál io9.com vyslovil, že Drive Angry chtěli s Farmerem napsat jako příběh chlápka, který by v mnoha jiných zápletkách mohl figurovat jako těžký zloduch, jako příběh někoho, kdo v životě spáchal mnoho špatností, ale dostal novou možnost vykonat konečně něco správného. Ne pro spásu světa, ale v zájmu osobnějších důvodů. V rozhovoru režisér dále řekl: „ Nick byl prvním hercem, za kterým jsme se scénářem šli. Podle něj to byla ta nejšílenější věc, jakou kdy četl, ale dokázal ji nádherným způsobem přivést k životu.“

O tom, jak se to Nickovi povedlo, se budeme moci přesvědčit velice záhy, a to již 3. března, kdy trojrozměrný, řádně nakrknutý a za volantem Chargeru vpadne do našich kinosálů.

Drive Angry (3D)

Akční / Thriller
USA 2011

Režie: Patrick Lussier
Hrají: Nicolas Cage, Amber Heard, Billy Burke, William Fichtner, Katy Mixon, David Morse

Premiéra v ČR: 3. března 2011

wp-content/gallery/drive-angry_1

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Film Drive Angry se blíží do kin. A Nicolas Cage řídí jako s ďáblem za zády!