Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Film Dívka na koštěti se vrací. Má šanci zopakovat svůj někdejší úspěch?

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

14. 1. 2011

FOTO: Saxanka z filmu SaxanaPo čtyřiceti letech vlétne čarodějnice Saxana opět na scénu, a to v novém, zčásti trojrozměrném kabátu. Spousta věcí ale zůstane při starém. Představitelé ústřední dvojice jsou stejní a i režisér pokračování této oblíbené pohádky zůstal nezměněn.

FOTO: Saxanka z filmu Saxana

Malá Saxanka ve světě kouzel, Zdroj: distributor filmu

Od filmu Saxana se čeká mnoho. Vždyť s rozpočtem 65 milionů se řadí mezi jedny z nejdražších filmů české kinematografie. Za ony čtyři dekády došlo samozřejmě ke spoustě změn. Saxana se ve světě lidí provdala za svou první lásku Honzu Bláhu a společně vychovávají svou dceru s příznačným jménem Saxanka. Ta nemá o čarodějnické minulosti své maminky ani ponětí. Jednoho dne však na půdě objeví kouzelnou obrázkovou knížku a záhy se ocitne ve škole čarodějnic. Tam pro ni teprve začíná to pravé dobrodružství!

Více poodhaluje sám režisér filmu, tvůrce několika legendárních pohádek Václav Vorlíček: „Saxana se v pohádkovém světě velmi špatně učila, ale něco jí v hlavě přece jen zůstalo, a ona si tu a tam nějaké kouzlo připomene. Někdy vhod, někdy nevhod, občas přivolá něco nežádoucího a musí to nějak napravit. Jedno obzvlášť zlé kouzlo si přizpůsobí tak, že se jím v lidském světě dokonce dobře živí. Pak je tu Saxanina dcera, která se pomocí nalezených relikvií po mamince dostane do pohádkového světa, kde se konečně dozví, jak je možné, že u ní ve třídě mají všechny holky dva dědečky, a ona nemá ani jednoho. Zjistí, že její dědeček žije v pohádkovém světě a je to – jak víme z Dívky na koštěti – netopýr.“

Ve filmu se můžeme opět těšit na Petru Černockou a Jana Hrušínského. Nově přibyde například Jiřina Bohdalová, Petr Nárožný, Josef Somr nebo Jiří Lábus. Malou Saxanku si zahrála Helenka Nováčková. Premiéra je stanovena na 15. září tohoto roku.

Saxana

Pohádka
Česko, 2011, 90 min

Režie: Václav Vorlíček
Hrají: Petra Černocká, Jan Hrušínský, Jiřina Bohdalová, Petr Nárožný, Jan Kraus, Ivana Chýlková, Josef Somr, Jiří Lábus, Naďa Konvalinková, Markéta Hrubešová, Uršula Kluková a další

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Film Dívka na koštěti se vrací. Má šanci zopakovat svůj někdejší úspěch?