Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Avatar vstupuje na Blu-ray a DVD. Zachraňte planetu!

Jiří Hannich

Jiří Hannich

25. 4. 2010

avatar-2!DVD, Blu-Ray! Fantasy Avatar mění filmovou historii. Technicky převyšuje vše, co bylo doposud uvedeno a jeho tržby za projekci v kinech dosáhly astronomických výšin. Ke 40. výročí Dne Země hlásí Avatar příchod na Blu-ray.

Zdroj: distributor filmu

Avatar Zdroj: distributor filmu

Film

Jak už uváděla recenze Topzine, příběh filmu je sice prostý, leč poutavý. Většinu děje režisér James Cameron soustředil na planetu Pandora. Ta už na první pohled okouzlí krásou místní vegetace (výhradně stvořené dokonalou digitální technikou) a zároveň disponuje obrovsky cenným přírodním materiálem, jenž by měl na Zemi nevyčíslitelnou hodnotu. Dlouhodobý pobyt lidí na Pandoře je však možný pouze tehdy, přenesou-li svou mysl do modrého těla původních obyvatel planety, kmene Na´vi.

DVD si za výhodnou cenu můžete koupit tady

Blu-ray tady

Soundtrack k filmu Avatar tady

Život v cizím těle je spásou pro mariňáka Jakea Sullyho (Sam Worthington), který je následkem bojů ve Venezuele připoután na invalidní vozík. Jake, už jako Avatar, přilétá na planetu, aby se infiltrací do kmene Na´vi postaral o odsun místního obyvatelstva a umožnil tak lidem zrealizovat jejich kolonialistické plány. Pobyt v přírodě, bližší poznání kmenové kultury a nově nabyté city k princezně Neytiri (Zoe Saldana) však naprosto změní Jakeovo dosavadní uvažování.

Zdroj: distributor filmu

Avatar Zdroj: distributor filmu

Blu-ray a DVD

Avatar v sobě skrývá poselství humanismu, snaží se apelovat na úctu člověka k přírodě. Právě proto byl start prodeje Cameronova filmového trháku na Blu-ray naplánován na 22. dubna 2010. V tento den jsme si totiž připomněli 40. výročí, kdy byl poprvé vyhlášen Den Země, jenž si klade za cíl upozornit na důsledky ničení životního prostředí. DVD dorazí do obchodů o týden později.

Žánr: Akční/Dobrodružný/Sci-Fi

Stopáž: 162 minut

Režie: James Cameron

Hrají: Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weawer, Michelle Rodriguez, Giovanni Ribisi, Laz Alonso aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS)

Titulky: české, anglické

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Avatar vstupuje na Blu-ray a DVD. Zachraňte planetu!