Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Film 50 odstínů šedi zná svou premiéru. Dočkáme se na Valentýna

Redakce

Redakce

26. 1. 2014

Producenty filmu 50. odstínů šedi pronásledovala řada problému s obsazováním hlavních rolí. Průtahy s nalezením vhodného herce pro mužského hrdinu Christiana Greye je nakonec přinutili udsunout premiéru až na únor 2015. Informoval o tom server Novinky.cz.

FOTO: Dakota Johnson a Jamie Dornan Zdroj: Reprofoto

Dakota Johnson a Jamie Dornan si zahrají hlavní role ve filmu 50 odstínů šedi.

Deníku Právo potvrdil termín premiéry i Petr Slavík zastupující společnost CinemArt, která bude film do českých kin distribuovat. „Budeme se snažit, abychom i v České republice film uvedli na svatého Valentýna“ řekl. „V současné době je natáčení ve stadiu příprav.“

Diváci se budou moct těšit na dvě verze filmu. Producent Dana Brunetti totiž na svém účtu na Twitteru kromě data premiéry potvrdil i záměr, že film vznikne ve dvou provedeních. První film by měl být přístupný divákům od 17 let. Druhá, sexuálně otevřenější, verze bude promítána pouze ve speciálních kinech.

Problémy, kvůli kterým se musela premiéra odsunout až na únor 2014, producenty pronásledují již od září. Původně měli totiž hlavní hrdiny knihy E. L. Jamesové  obsadit Dakota Johnsová jako studentka Anastasie Steelová a Charlie Hunnam v roli milionář Christian Grey.

Fanouškům se tento návrh ale vůbec nezamlouval. Brzy po zveřejnění osbsazení si začali stěžovat na Hunnama, který byl podle nich nedostatečně výrazný. Zatímco Johnsová v roli zůstala, Human se nakonec rozhodl odstoupit.  Jeho místo poté zaujmul severoirský herec a model Jamie Dornan.

Producenti pomalu prozrazují i další informace o filmu. Nedávno například oznámili obsazení několika vedlejších rolí. Eloise Mumfordová by si měla zahrát spolubydlící Anastasie Steelové a Rita Ora se objeví v roli starší sestry omamujícího Christiana Greye.

Režii povede britská umělkyně Sam Taylor Johnsonová, která by měla by stát i za dalšími dvěma díly trilogie erotických románu E. L. Jamesové.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Film 50 odstínů šedi zná svou premiéru. Dočkáme se na Valentýna