Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Filip Topol z Psích vojáků zahraje v Mikulově na varhany v hrobce

Martin Peška

Martin Peška

10. 8. 2009

Od 28. do 30. srpna se uskuteční jeden z posledních letních festivalů v České republice s názvem Eurotrialog. Představí se například rusko-maďarsko-arménská sestava Deti Picasso či seskupení evropských muzikantů Polkaghosts a Marchbeats.

„Letošní nabídka se opět snaží být přitažlivá a invenční, jak to jen jde. Páteční line-up tvoří například jedni z černých koňů akce, rusko-maďarsko-arménská sestava Deti Picasso,“ řekl pro Topzine zástupce pořadatelů Romek Hanzlík a dodal: „Kapela sází na divoký mix původní muziky svých rodných zemí spolu s tvrdou rockovou muzikou a příměsí psychedelie. Za sebou má hraní s takovými jmény, jako třeba Massive Attack.“

Hlavní program festivalu se uskuteční v amfiteátru, doprovodné koncerty v Dietrichsteinské hrobce a na střešní terase hrobky. Přímo v Dietrichsteinské hrobce se má uskutečnit závěrečná akce festivalu v neděli 30. srpna, varhanní koncert Filipa Topola z Psích vojáků, který je považován fanoušky za tradiční specialitu festivalu. Letošní novinkou se mají stát představení v obřím sudu na mikulovském zámku.

„Nevšední zážitek slibuje také mezinárodní seskupení evropských muzikantů Polkaghosts a Marchbeats, mezinárodní uskupení zkušených alternativních muzikantů, kteří předvedou svůj osobitý mix z extra přetvořených nejkrásnějších regionální tradicionálů z Česka, Rakouska a Slovenska. Zpívat se bude v němčině, romštině, slovenštině a češtině,“ dodal Hanzlík.

Z Melbourne do Mikulova v rámci svého evropského turné zavítá kapela Andrew McCubin a The Hope Addicts, Z českých interpretů se v Mikulově na konci letních prázdnin představí Vladimír Mišík s ETC, Jiří Schmitzer, Vlasta Redl, alternativně-folkové seskupení Folk3mail, Garage a Tony Ducháček, Xavier Baumaxa či Květy.

„Z Polska dorazí devítičlenná posádka horalů a horákyň z druhé strany Beskyd zvaná Psio Crew, které fascinoval místní folklór, horalské melodie stejně jako moderní hudba,“ uvedl Hanzlík.

Jaký průběh měly předchozí ročníky festivalu mohou návštěvníci vyčíst z fotografií na vernisáži v galerii na mikulovském náměstí. Vstupenky na letošní akci je možné zakoupit za cenu okolo 360 korun, rozdíl je daný místem distribuce lístků, sníženým vstupným pro studenty a dalšími slevami. Více na www.eurotrialog.cz.

Zdroj foto: archív

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filip Topol z Psích vojáků zahraje v Mikulově na varhany v hrobce