Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Figure running spojuje sport s uměním. Běh se konečně stává zábavným

Redakce

Redakce

16. 4. 2012

FOTO: Figure runningBěhání  je bezpochyby jedním z nejlepších způsobů, jak zhubnout nebo se udržet v kondici. A když se při něm ještě můžeme výtvarně realizovat, není nad čím váhat.

FOTO: Běhání

Ilustrační foto, Zdroj: sxc.hu

O co jde?

Mnoho z nás chodí běhat, nebo se o to alespoň snaží. Co si ale budeme povídat, je to celkem nuda, což je možná také jeden z důvodů, proč to hodně lidí vzdá. A právě pro ty z nás je tu Figure Running, nebo-li  výtvarné běhání.

Myšlenka je opravdu jednoduchá, ale o to zábavnější. Vy sami se stanete tužkou a vyběháte vámi vymyšlený obrázek, písmeno nebo cokoli jiného.

A jak tedy provozovat tento sport? Na začátku budete potřebovat aplikaci do telefonu, která bude zakreslovat a zaznamenávat váš pohyb. Buď si můžete stáhnout za malý poplatek originální aplikaci nebo postačí zaznamenávání trasy pomocí GPS.

Po vyřešení této technické záležitosti už přijde ta zábavnější část, kdy pečlivě prozkoumáte mapu, zapojíte svou fantazii a ve změti domů a ulic najdete zajíce, loďku, srdce, vaše jméno nebo jiný symbol či obrazec. Pak už jen stačí udělat si tu správnou náladu, zapnout aplikaci a vyběhnout.

FOTO: Figure running

Vyběhejte si srdce, Zdroj: maps.google.cz

Bavte se běháním

Během cesty můžete vaši trasu pozorovat, měnit nebo ji na chvíli vypnout, aby váš obrázek byl dokonalý a neobsahoval žádné čáry navíc. Pro větší motivaci můžete zkusit přizvat kamarádku či kamaráda a soutěžit o lepší obrázek nebo nápad. Další možností je samozřejmě sdílení vašich uměleckých děl na internetu s vašimi přáteli.

Nejde o to, jak budete rychlí nebo jakou vzdálenost uběhnete, ale o to být kreativní a užít si radost z pohybu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Figure running spojuje sport s uměním. Běh se konečně stává zábavným