Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Festival spisovatelů Praha je hrozná snobárna, myslí si spisovatelka Hůlová

Martin Peška

Martin Peška

18. 4. 2011

FOTO: Spisovatelka Petra HůlováČeští spisovatelé jsou na Festivalu spisovatelů jen na okraj jako přívažek, prohlásila v neděli 17. dubna spisovatelka Petra Hůlová v pořadu Kulturama na zpravodajském kanálu ČT 24. Celý festival na ni prý působí jako prestižní snobárna v čele s arogantním ředitelem.

FOTO: Spisovatelka Petra Hůlová

Hůlová ve studiu České televize řekla, co si o Festivalu spisovatelů Praha opravdu myslí, Zdroj: Reprofoto ct24.cz

„Mně to přijde celý jako taková snobárna hrozná,“ prohlásila spisovatelka Hůlová v nedělním kulturním pořadu ČT 24 a v zápětí dodala, že potkala málo tolik arogantních a sebestředných lidí jako je ředitel Festivalu spisovatelů Praha Michael March.

Loni spisovatelka odmítla účast, protože byla těhotná. V pořadu se svěřila, že možná měla odmítnout účast i letos. Na druhou stranu uznala, že festival má velkou prestiž a dokáže nalákat velká jména světové literatury včetně laureátů Nobelovy ceny za literaturu.

Čtěte také: Exkluzivní rozhovor s Petrou Hůlovou

Václav Kovář, jeden z organizátorů festivalu, který byl společně s Petrou Hůlovou ve studiu České televize na Kavčích horách, vztah spisovatelky a ředitele Marche nekomentoval. Ohradil se však proti výrazu snobárna. „Letos je festival vlastně i otevřenější vůči studentům a seniorům. Děláme diskuze zdarma, snažíme se otevřít nějaký prostor, který zde neexistuje,“ řekl Kovář.

Dodejme, že Petra Hůlová by měla mít na letošním Festivalu spisovatelů Praha autorské čtení ze svého čtvrtého románu Umělohmotný třípokoj. Začíná ve středu 20. dubna 18:00 v Nové scéně Národního divadla.

Celý festival začal už v sobotu 16. dubna, končit bude právě ve středu 20. dubna.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival spisovatelů Praha je hrozná snobárna, myslí si spisovatelka Hůlová