Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Festiválek Jsem spokojenej začíná. S tématem Všechno je naruby

S tématem Všechno je naruby si budou pohrávat účastníci letošního jednodenního Festiválku Jsem spokojenej. Již pětatřicátý ročník se uskuteční v sobotu 17. listopadu v kině Aero.

FOTO: Festiválek Jsem spokojenej_1

Pětatřicátý ročník má téma Všechno je naruby. Zdroj: Festiválek Jsem spokojenej

Téma letošního podzimního ročníku Všechno je naruby vymyslel sám hlavní organizátor Adam Halaš. „Letošní téma jsem zvolil sám, a to z toho důvodu, že se úzce dotýká samotného data Festiválku a může hrát i hlavní roli v jednotlivých výstupech,“ vysvětlil Halaš.

Při jiných ročnících vybírají téma následujícího Festiválku sami diváci. Všechno je naruby je pak zároveň zadáním pro vystupující umělce, kteří ho musí zpracovat a předvést divákům v limitu 9 minut a 17 vteřin.

FOTO: Festiválek Jsem spokojenej_1

Umělci mají na improvizaci 9 minut a 17 vteřin.

Každého ročníku se účastní známé osobnosti. V rámci letošního ročníku vystoupí Anna Polívková, Jiří Havelka, Varhan Orchestrovič Bauer a mnoho dalších.  Chtějí si vyzkoušet volnost a svobodu, kterou improvizace nabízí, společně s méně známými herci a mimy. Během předchozích ročníků se divákům představilo více než tisíc účinkujících.

Mezi aktéry mohou diváci obvykle spatřit i samotného zakladatele Adama Halaše v roli moderátora. Halaš je mimo jiné vedoucím Katedry pantomimy na pražské Hudební a taneční fakultě Akademie múzických umění (HAMU).

FOTO: Festiválek Jsem spokojenej_3

Vedle známých osobností vystupují i začínající mimové.

Festiválek Jsem spokojenej se tradičně koná v kině Aero a těšit se můžete například na členy souboru LaPutyka, VOSTO5, herečky Annu Polívkovou nebo Marthu Issovou, herce a zpěváky Jakuba Prachaře, Vojtu Dyka nebo jednoho z našich nejznámějších mimů Borise Hybnera.

Festiválek Jsem spokojenej

Kdy: 17. listopadu

Kde: Kino Aero, Praha

Vstupné: 250 korun

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festiválek Jsem spokojenej začíná. S tématem Všechno je naruby