Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Festival Vysmáté léto: Ani vytrvalý déšť nezastavil kadaňský smích (+ fotogalerie)

Samcová Jana

Samcová Jana

19. 7. 2009

Na šestém ročníku Vysmátého léta v Kadani proběhla smršť rockových kapel. Letošní novinkou festivalu byla druhá stage, která se stala výrazným doplňkem celé akce. Sobotní den kazil jen déšť.

Vysmáté léto bylo paradoxně vzhledem k počasí spíše létem uplakaným, poněvadž déšť vytrvale skrápěl areál festivalu po celý den. Za šestiletou historii Vysmátého léta se v Kadani déšť objevil vůbec poprvé. Nebe jako by vyjádřilo soustrast a lítost nad neštěstím na slovenském festivalu Pohoda, kde kvůli bouřce a silnému větru došlo k tragédii. Špatné počasí bylo příčinou i menší návštěvnosti v průběhu dne, nicméně večerní program už gradoval před nacpaným areálem.

Déšť nebyl jedinou překážkou v hladkém průběhu rockového svátku. Programové změny si vyžádala dopravní nehoda u Barrandovského mostu v Praze, která v koloně uvěznila populární slovenskou kapelu Desmod. Na hlavní scéně Desmody vystřídal Arakain. Fanoušci nitranské formace ale zkrátka nepřišli. Desmodi počali svou show s dvouhodinovým zpožděním na druhé scéně pod kadaňským hradem.

S postupujícím soumrakem začal růst i počet návštěvníků, na něž čekalo vystoupení Cocotte minute, Eddie Stoilow, MIG 21 a Chinaski na hlavní scéně, druhá stage nabízela X-left to die a Blue Effect.

Hlavní headlineři MIG 21 a Chinaski potvrdili svou pověst bavičů a osvědčených festivalových jistot. Jirka Macháček z MIG 21 během své živočišné show rozpaloval několikatisícový dav směskou komických póz, jež jsou s excentrickým showmanem neodmyslitelně spjaty. V kombinaci s profláknutými hity „Tančím“ nebo „Slepic pírka“ tak vznikla performance par excellence. Stejně povedeným koncertem se může chlubit i hlavní tahoun Vysmátého léta Chinaski. Chinaski opětovně dokázali, že jsou mistry na slovo vzatými. Tato továrna na hity se právem řadí mezi přední české kapely a potvrdila to i v Kadani. Hodinové vystoupení bylo protkané hudební radostí jičínských fajnšmekrů. Toto nadšení se jako epidemie šířilo mezi návštěvníky Vysmátého léta. A právě díky této nefalšované radosti z hudby je kadaňský festival tím, čím je. Létem Vysmátým.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Vysmáté léto: Ani vytrvalý déšť nezastavil kadaňský smích (+ fotogalerie)