Menu
TOPZINE.cz
Fotky a reportáže

Festival Votvírák 2010 votevřel sezónu stylově

Redakce

Redakce

14. 6. 2010

A je to tady. Festivalová sezóna byla oficiálně odstartována ve dnech 11. až 13. června na milovickém letišti. Votvírák opět nabídl hudbu všeho druhu a na svou si přišel snad každý bez rozdílu věku nebo pohlaví. Jako obvykle ani nechyběl předprodej lístků s 80% slevou na festivaly, které nás v této sezóně čekají.

Festival Votvírák 2010, Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

Už v dopoledních hodinách se do Milovic sjíždělo plno festivalových nadšenců, kteří měli možnost od dvanácté hodiny zabrat strategické místo ve stanovém městečku. A že účast bude hojná, značily fronty právě třeba k pokladně od kempu, k prodeji lístků a i u vstupu do samotného areálu, ve kterém bylo snad vše, na co člověk jen pomyslel.

Od čtyř stagí – Tonava Central stage, Public TV stage, Hip hop stage a Coca Cola stage – až po nejrůznější stánky s občerstvením a suvenýry nebo partnerské stánky se soutěžemi o mnoho cen. Ale jelikož počasí přálo až moc, nejvíce všem přišlo vhod dobře vychlazené pivo.

Během všech dnů se tu vystřídaly skupiny jako Čechomor, Wohnout, Sunshine, Mig 21, O5&Radeček, Rybičky 48, Mandrage nebo pro milovníky tvrdší muziky Arakain. K poslechu byla i legendární skupina Olympic s Petrem Jandou nebo slovenští No Name. A po loňském nevydařeném vystoupení UDG pořadatelé nezanevřeli ani na ně. Letos se ale tahle skupina poučila. Neriskovala další propadnutí pódia, a tak se radši členové skupiny pozvali mezi skandující fanoušky. Velkým zklamáním pro mnohé mohla být neúčast skupiny Support Lesbiens, která ze zdravotních důvodů bohužel odstartování festivalové sezóny propásla.

K vidění, ale hlavně k poslechu byl například i semifinalista ČeskoSlovenské Superstar Miro Šmajda nebo zpěváci jako Janek Ledecký, Tomáš Klus a Jiří Schmitzer. Z něžnějšího pohlaví zazpívala Anna K nebo Věra Špinarová. A samozřejmě i milovníci hip hopu si přišli na své, pro které byla rájem samotná Hip hop stage.

[album:

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Votvírák 2010 votevřel sezónu stylově