Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Festival Sziget 2013 zná další jména. Přijedou Parov Stelar i Hadouken

Adam Vrána

Adam Vrána

23. 1. 2013

Maďarský festival Sziget uveřejnil první jména větších zahraničních interpretů. Vystoupí například němečtí die Artzte, britští Hadouken, ale i zástupci rakouského electro swingu Parov Stelar Band.

FOTO: Parov Stelar Band

Parov Stelar Band promují loni vydané dvojalbum Princess. Zdroj: Indies Scope

„Na Sziget festivalu se vždy najdou talenty, které na plakátech nefigurují coby headlineři,“ říká manažer hudebního vydavatelství Indies Scope Přemysl Štěpánek a dodává: „Zkušenosti ale ukazují, že jejich výkony mohou některé tahouny i předčit.“

Nově oznámení interpreti tak doplňují první z odtajněných velkých jmen festivalu, kapelu Blur. Londýnská čtveřice plánuje v průběhu léta kromě Maďarska zavítat i do Polska či Německa, čímž se České Republice vyhne jen těsně.

Kromě Blur dojde i na jejich krajany Hadouken, kteří v únoru plánují vydat čtvrtou studiovku Every Weekend. Nebudou chybět ani rakouští Parov Stelar Band v čele s electro-swingovým mágem Marcusem Fürederem, jež loni na podzim vyprodali velký sál pražské Lucerny.

Multižánrový festival Sziget se koná pravidelně od roku 1993 a je považován za jednu z největších kulturních událostí v Evropě. Ročně se na něj sjíždí okolo čtyř set tisíc fanoušků ze sedmdesáti zemí světa.

V minulosti hostil mnoho významných světových interpretů – kromě britských The Prodigy stojí za zmínku američtí punk-rockeři Rise Against, elektronické duo Crystal Castles, nebo zpěvák David Bowie.

Festival proběhne od 5. do 12. srpna 2013. Permanentku na celý festival (včetně campingu) lze do 5. května pořídit v přepočtu za 5.410 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Sziget 2013 zná další jména. Přijedou Parov Stelar i Hadouken