Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Festival Struny podzimu 2011 vyhlásil soutěž o nejlepší cover verzi hitu Nirvany

Adriana Semlová

Adriana Semlová

3. 9. 2011

Již po šestnácté bude česká metropole hostit úspěšný mezinárodní festival Struny podzimu. Setkání s různými žánry od klasiky přes jazz až po hip hop se bude konat, jak už název sám napovídá, během podzimních měsíců. V rámci festivalu organizátoři vyhlásili soutěž o nejlepší tuzemskou cover verzi hitu skupiny Nirvana.

FOTO: Robert Glasper

Robert Glasper propojuje jazz a hip hop, Zdroj: pořadatel festivalu

Jeden z největších hitů grungeové kapely Nirvana – Smells like teen spirit – se zařadil mezi nejhranější skladby nejen v devadesátých letech. Stejně tak se v zahraničí dočkal mnoha nekonvenčních předělávek. Nyní mají šanci i čeští hudebníci nahrát vlastní verzi písně.

Festival Struny podzimu poskytne možnost českým muzikantůmv rámci soutěže O2 Extra šance nahrát vlastní verzi singlu Smells like teen spirit. Tvořivosti a nápadům se meze nekladou a na výherce čeká odměna ve výši 20 tisíc korun. Již druhý ročník této soutěže odstartoval s prvním školním dnem.

Ze zaslaných coverů odborná porota vybere patnáct nejlepších a ty budou zveřejněny na internetu. Z pěti nahrávek, které na internetu získají největší počet hlasů, vybere tu nejlepší  jazzový pianista Robert Glasper v listopadu při svém vystoupení v klubu Roxy.

Vstupenky na jakékoli představení zakoupíte online

K soutěži se vyjádřil umělecký ředitel festivalu: „O2 Extra šance je příležitostí pro talentované hudebníky bez rozdílu věku či uměleckého zaměření. Zároveň těm profesionálním i ryze amatérským dáváme příležitost vystoupit v klubové atmosféře před festivalovým publikem.“

V minulých letech festival zaznamenal velký úspěch. Vystoupili na něm například zpěvačky Cassandra Wilson, Diane Reeves nebo herec Michael York. Letos se návštěvníci znovu mohou těšit na tradici, folklór, klasiku, ale i experiment a jazz.

Festival Struny podzimu 2011:
26. září – Dee Dee Bridgewater, Státní opera
3. října -Zehetmair, Pražská křižovatka (kostel sv. Anny)
12. října – Avishai Cohen, divadlo Hybernia
20. října – Sir Willard White, divadlo na Vinohradech
25. října – A Filetta, České muzeum hudby
30. října – Charles Lloyd New Quartet, Dvořákova síň Rudolfina
2. listopadu – Kimmo Pohjonen, Veletržní palác – kinosál ART minus
6. listopadu – Robert Glasper Trio, klub Roxy
10. listopadu – Vivica Genaux, Stavovské divadlo

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Struny podzimu 2011 vyhlásil soutěž o nejlepší cover verzi hitu Nirvany