×
TOPZINE.cz

Festival spisovatelů 2010 začíná již tento týden: laureáti Nobelovy ceny v Praze

Herta Müllerová

Dění na české literární scéně budou v prvním červnovém týdnu ovlivňovat především dvě skutečnosti: Den dětí (1. června) a zahájení již dvacátého ročníku Festivalu spisovatelů. Do Prahy přijede například Herta Müller anebo Gao Xingjian.

Herta Müller Zdroj: uni-bielefeld.de

Den dětí si můžete zpříjemnit autorským čtením Feriduna Zaimoglu, německého autora tureckého původu. Číst se bude z českého překladu jeho nového románu nazvaného Lásky žár, jehož děj se odehrává v Praze. Kniha vyšla s podporou pražského Goethe-Institutu v nakladatelství Mladá fronta v překladu Michaela Škultéty.

Feridun Zaimoglu Zdroj: en.wikipedia.org

Ve čtvrtek 3. června od 17. hodin můžete přijít do oddělení poezie pražské Ústřední knihovny na Mariánském náměstí a přečíst tam něco ze své vlastní literární tvorby. Vstupné platit nebudete.

Festival spisovatelů Praha

Se současnou světovou literaturou se můžete setkat již na dvacátém Festivalu spisovatelů, který proběhne 6. až 9. června v Praze na Nové scéně Národního divadla. V rámci festivalu můžete navštívit různé diskuze, autorská čtení, výstavy i koncerty. Tématem letošního ročníku, kterého se zúčastní například Gao Xingjian nebo nositelka Nobelovy ceny Herta Müller a překladatelka jejích románů Radka Denemarková, bude kacířství a rebelie.

Logo Festivalu spisovatelů

V rámci festivalu bude uděleno několik cen, a to za svobodu projevu či cena pro „rytíře kultury“, mecenáše podporujícího umění. Vyhlášeny budou i výsledky soutěže pro studenty středních škol.

1. 6., 19.00   Feridun Zaimoglu: Lásky žár (autorské čtení), Praha
3. 6., 17.00   Poetické fórum, Praha
6. – 9. 6.   Festival spisovatelů, Praha

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..