Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Festival Sonisphere mění místo konání

sonisphere_fanousciPrávě dnes, 27. dubna, pořadatelé ohlásili změnu místa konání jednoho z největších světových putovních festivalů. Sonisphere se stěhuje z letiště v Mimoni na letiště jiné, tentokrát do Milovic. Důvodem je zkvalitnění služeb, lepší dostupnost a také větší prostor. Datum konání akce platné samozřejmě zůstává; 19. června 2010.

Jedním z hlavních lákadel festivalu je Metallica. Zdroj: archiv pořadatele

Jedním z hlavních lákadel festivalu je Metallica Zdroj: archiv pořadatele

Nové místo, tedy letiště v Milovicích, leží ve Středních Čechách, přesněji v okrese Nymburk. Jeho poloha je také jedním z důvodů, proč byl festival přesunut právě sem. Obec Milovice čítá asi devět tisíc obyvatel, zajímavostí nového prostoru pak je, že přesně 19. června 1991 odešel z bývalého a nyní opuštěného vojenského prostoru poslední sovětský voják.

Místo jednodenního festivalu třídenní

Poloha a tím pádem snadnější dostupnost z hlavního města není jedinou výhodou, mezi další patří také lepší infrastruktura uvnitř městečka, rychlejší domluva s radnicí a rovněž rozsáhlejší produkční možnosti, díky kterým se festival může konat od pátku až do neděle.

Jak už bylo dříve předesláno, mezi hlavní headlinery festivalu patří například Metallica, Megadeth, Slayer nebo Anthrax. Lístky zakoupené před změnou místa zůstávají nadále platné, pokud vstupenku nemáte, prodej stále pokračuje. K dostání jsou lístky do druhého sektoru, a to za 1790 korun do 8. května. Od 8. května cena vstupenek vzrůstá o sto korun. K dostání stále jsou také lístky do V.I.P sektoru, tyto za 4990 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Sonisphere mění místo konání