Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Festival Rock For Church(ill) láká na Parov Stelar a N.O.H.A.

Redakce

Redakce

5. 3. 2011

Foto: Parov Stelar BandUž jedenáctý ročník multižánrového festivalu Rock For Church(ill) si pro své návštěvníky přichystal populární interprety Parov Stelar, N.O.H.A., United Flavour, nebo třeba Sunshine. Festival proběhne ve Vroutku u Podbořan v termínu 26.-27. srpna.

Foto: Parov Stelar Band

Parov Stelar Band, Zdroj: organizátor festivalu

Festival Rock For Church(ill), tradičně pořádaný na konci srpna, si už vydobyl své pevné místo mezi českými letními festivaly a pro mnohé fanoušky je jakýmsi uzavřením letní festivalové sezóny. Letos se koná už jeho jedenáctý ročník a v termínu 26.-27. srpna zde vystoupí například veleúspěšní Parov Stelar band, N.O.H.A. a spousta dalších zajímavých interpretů.

Parov Stelar band jsou zřejmě největším lákadlem festivalu. Tento rakouský producent se svou kapelou beznadějně vyprodal poslední dva pražské koncerty a nyní se exkluzivně upsal Rock For Church(ill), jako jedinému festivalu v Čechách. Dá se tedy očekávat, že tato elektro swingová formace opět přitáhne velké davy.

Další skvělou kapelou, která vystoupí na RFCH, je N.O.H.A., neboli Noise of Human Art, sestava prezentující se elektronikou s výraznými prvky world music. Nebo world music se silnými prvky elektroniky? Těžko říct, každá skladba této mezinárodní partičky, ve které krom jiných hraje i český saxofonista Filip Noha, je jiná, můžete od nich slyšet balkánské rytmy i moderní taneční hudbu.

Zajímavým vystupujícím je bezpochyby i německý projekt Die In Progress kolem zpěváka Floriana Weina. Ten je jediným stálým členem. DIP jsou zakladateli žánru progressive live industrial, jejich hudba je hraná výhradně živě, jedná se vlastně o freestyle, jejich vystoupení jsou jakousi volnou improvizací. Rozhodně se tedy dá říct, že jejich vystoupení na Rock For Church(ill) bude unikátní.

Festival samozřejmě představí i české interprety, jmenujme například Sunshine, Krucipüsk, Visací Zámek, hip hopové Prago Union nebo United Flavour s půvabnou zpěvačkou Carmen. Vstupenky jsou v tuto chvíli k dostání za 440,- Kč včetně poplatků v síti Ticket Portal, tato cena ovšem platí pouze do 15. dubna.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Rock For Church(ill) láká na Parov Stelar a N.O.H.A.