Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Festival Prague Proms 2010 nabídne kromě filmové hudby nebo Mozarta také The Beatles

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

28. 5. 2010

!Vstupenky!Český národní symfonický orchestr, v čele se zkušeným přesahářem Carlem Davisem, načne letošní Prague Proms s hudbou jedné z nejslavnějších britských kapel, The Beatles. A to hned dvakrát.

Prague Proms, Zdroj:archiv

Český národní symfonický orchestr, Zdroj:archiv

Festival přivítá slavné osobnosti, jako je Eric Marienthal, jenž zahraje sólo na saxofon při koncertu skladatele filmové hudby Michaela Kamena. Tato další noc nese název Polibek Zemi.

>>> Koupit vstupenky zde <<<

Hollywoodská noc slibuje vynikající filmové skladby. Zorro, Evita, Terminátor nebo Pán prstenů budou oživeni díky skvělé práci stejného orchestru, tentokráte pod vedením Lalo Schifrina.

Alpská symfonie od Richarda Strausse zazní při stejnojmenné noci spolu s koncertem pro obří horský roh od Leopolda Mozarta. Pokud by se to někomu zdálo málo, může si jít poslechnout též Mahlerovu noc, Jazz meets the Symphony a Notte Alla Scala.

Právě koncert z Verdiho předeher a árií bude uzavírat letošní šestý ročník Prague Proms, na které jistojistě  stojí za to udělat si čas.

Festival začíná 26. června právě hudbou od The Beatles a pokračuje až do 22. července. Vstupenky za lidové ceny jsou k dostání již od 100 korun a ty nejdražší pořídíte za 650. Koupit je můžete online zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Prague Proms 2010 nabídne kromě filmové hudby nebo Mozarta také The Beatles