Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Festival Pohoda 2013 zná headlinery: Přijedou Kaiser Chiefs i Nick Cave

Adam Vrána

Adam Vrána

18. 12. 2012

Slovenský festival Bažant Pohoda zná svou trojici hlavních tahounů. Budou jimi australský zpěvák Nick Cave, britští Kaiser Chiefs a brazilský DJ a producent Amon Tobin.

FOTO: Nick Cave

Foto: Martin Chochola, TOPZINE.cz

„Máme velkou radost, že můžeme se značným předstihem zveřejnit několik významných interpretů světové hudební scény, kteří potvrdili účast na našem festivalu,“ říká jeho ředitel Michal Kaščák a dodává: „Doufáme, že nadšení z vystoupení tak zásadních jmen, jako třeba Nick Cave, budou sdílet i naši návštěvníci.“

Právě Cave, který na festivalu zahraje spolu s kapelou The Bad Seeds, je považován za vůbec nejsilnějšího tahouna letošního ročníku. Mnozí kritici ho vykreslují jako muzikantského mága, jehož zběhlost v psaní silných balad je stejně proslulá, jako schopnost se jen tak vytasit s energickou punkovou vypalovačkou.

„Caveova muzika je natolik pohlcující, že jak jí člověk jednou propadne, už není cesty zpět,“ míní Mário Gešvantner, spoluorganizátor festivalu.

Trio headlinerů doplní britští indie-rockeři Kaiser Chiefs, kteří se před čtyřmi lety představili v rámci královéhradeckého festivalu Rock for People a DJ Amon Tobin, jenž před nedávnem ohlásil dokončení práce na osmé studiovce s názvem Stunt Rhytms.

Festival Pohoda vzniknul v roce 1997 a postupně se stal jednou z nejnavštěvovanějších multižánorvých open-air akcí na Slovensku. Kromě koncertů probíhají v jeho rámci různá profesionální i amatérské divadelní performance, veřejně přístupné semináře či výstavy designu a výtvarného umění obecně.

Letošní ročník proběhne od 11. do 13. července na letišti v Trenčíně. První várku celofestivalových permanentek lze v předprodeji pořídit za 69 eur.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Pohoda 2013 zná headlinery: Přijedou Kaiser Chiefs i Nick Cave