Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Festival Pohoda 2013 přiveze Thoma Yorkea z Radiohead a Atoms for Peace

Adam Vrána

Adam Vrána

20. 2. 2013

Pořadatelé trenčínského hudebního festivalu Pohoda se mohou pochlubit dalším velkým jménem. Kromě Nicka Cavea, Kaiser Chiefs nebo Bloc Party kývl na účast i frontman Radiohead Thom Yorke, jenž vystoupí se svým projektem Atoms for Peace.

Thom Yorke Zdroj: Pohoda Festival

Thom Yorke Zdroj: Pohoda Festival

„Skupina kolem Thoma Yorkea bude patřit k vrcholům nejen letošní dramaturgie festivalu Pohoda, ale celé jeho sedmnáctileté historie,“ pyšní se úlovkem pořadatelé. Ředitel festivalu Michal Kaščák pak jedním dechem dodává: „Jsou chvíle, kdy je zkrátka radost dělat promotéra.“

Euforie z úspěchu je zcela na místě – kapela Atoms for Peace, kterou tvoří nejen frontman Radiohead, ale třeba také baskytarista Flea z Red Hot Chilli Peppers nebo bubeník Joey Waronker z R.E.M., patří na hudební scéně k jedné z nejsledovanějších, přičemž album Amok, které má vyjít v příštích několika dnech, dychtivě očekávají zástupy fanoušků.

Nahrávání desky bylo přitom do značné míry spontánní záležitostí, jak ostatně sám Yorke prozradil v jednom z rozhovorů: „S klukama jsme se po večerech scházeli u piva a kulečníku a poslouchali jsme Felu Kutiho. Dlouho to vypadalo, že z toho nic nebude, jednoho večera jsme se ale zničehonic sesedli a nápady z nás doslova plynuly. Bylo to úžasné.“

Potvrzeno je už přes padeát účinkujících

Návštěvníci festivalu se kromě Atoms for Peace mohou radovat i z více než padesáti dosud potvrzených interpretů. Kromě dříve oznámených tahounů Smashing Pumpkins, Kaiser Chiefs nebo Bloc Party si přijdou na své i fanoušci britských O. Children, nigerijského bubeníka Tony Allena či jihoafrických Skip&Die.

Vstupenky jsou k dostání v několika limitovaných edicích v cenové relaci od 49 do 89 eur. V den startu festivalu je pak lze pořídit za 99 eur.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Pohoda 2013 přiveze Thoma Yorkea z Radiohead a Atoms for Peace