Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Festival Okolo Třeboně není jen hudba, ale také doprovodné akce

Redakce

Redakce

23. 6. 2011

Jedinečný multižánrový festival se kvapem blíží. Pokud ještě nemáte program na nadcházející víkend, zavítejte do Třeboně, města Pánů z Růže.

FOTO: Třeboňské náměstí

Třeboňské náměstí, Zdroj: wikipedie.cz

Ve dnech 24. – 27. června se zde uskuteční mimořádná kulturní akce s názvem Okolo Třeboně. Letos proběhne již po dvacáté a nutno podotknout, že kulaté jubileum si žádá i významných hostů. Návštěvníci tak budou mít možnost okusit paletu pestrobarevných aktivit.

V pátek 24. června vystoupí v místním Divadle J. K. Tyla proslulé Divadlo Járy Cimrmana s představením Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Fanoušci Marka Ztraceného, Tomáše Kluse či skupiny Sto zvířat si zase přijdou na své na nádvoří třeboňského zámku. Sobotní dopoledne otevřou mladé a nadějné kapely, které se utkají v prestižní soutěži Houpací kůň. Loňský vítěz poté večer doskáče až na podium, kde si bude moci zahrát po boku Wabiho Daňka, Nezmarů či Jarmily Šulákové.

Kam vyrazit

FOTO: Třeboňský pivovar

Dvůr třeboňského pivovaru, Zdroj: Nikola Kratochvílová, Topzine.cz

Neděle se ponese ve znamení hudebních i hereckých ikon. Neotřelou cimbálovku Cimbal Classic vystřídá valašský král Bolek Polívka a ke 20. narozeninám popřeje i speciální host Vlasta Redl. Legenda folku stála tehdy u zrodu celého projektu a dnes se vrací na místo činu. V pondělí festival uzavřou populární Třeboňští pištci koncertem ve Schwarzenberské hrobce.

Jestliže vás tato dávka hudební smrště unaví, nezoufejte. Pro milovníky sportu bude připraven benefiční Běh Járy Cimrmana a každoroční cykloturistický závod. Ani děti nepřijdou zkrátka. K dispozici bude dětský koutek, kde si vaše ratolesti mohou dopřávat volna bez rodičovského dohledu.

Spojte příjemné s užitečným a navštivte renesanční zámek, pivovar Regent či nedaleké rybniční soustavy. Nebo si jen tak vyjeďte na opěvovanou Oboru a připomeňte si, jak vznikl název dnes již festivalové stálice. Festival Okolo Třeboně nabízí širokou škálu lákadel a předznamenává tak sezónu plnou zvučných jmen a dlouhých letních nocí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Okolo Třeboně není jen hudba, ale také doprovodné akce