×
TOPZINE.cz

Festival Novarock ohlásil první jména: Metallica, Slipknot, Die Toten Hosen a Placebo!

Za pouhých pět let se festival konající se u Nickelsdorfu jen 43 kilometrů od Bratislavy vypracoval mezi největší rockové festivaly v Evropě. O tom svědčí i jména prvních potvrzených hvězd, které zahrají na Novarocku od 19. do 21. června.Jako hlavní tahouny pořadatelé pozvali například americkou heavy-metalovou skupinu Metallica.

„Metallica predstaví na festivale okrem klasiky aj nové veci z „renesančného“ albumu Death Magnetic,“ prozradil za pořadatele Tomáš Holetz.

Fanoušci festivalu se mohou těšit také na hity z loňského alba devítičlenné kapely Slipknot. Evropa by tak poprvé měla na živo uslyšet nejen nové skladby, ale i shlédnout nové masky a kostými, které k této kapele neodmyslitelně patří.

Americké kapely doplní i britpopoví Placebo, kteří letos oslaví své patnácté narozeniny společného působení. Kapela se hrála v roce 2006 na festivalu United Islands of Prague, tehdy ještě s původním bubeníkem. Steve Hewitt byl jejiným původním Britem ve složení skupiny. Toho v minulém roce za bicími vystřídal Steve Forrest.

Mezi ty největší jména pořadatelé píší i Campina, Kuddela, Voma, Andiho a Breitiho z legendární punk-rockové kapely s německými texty Die Toten Hosen. Skupina pocházející z Düsseldorfu sama dokáže vyprodávat stadiony. Je pochopitelné, že s deskou In aller Stille vydané se čtyřletým odstupem od posledního alba, nesmí chybět v dramaturgii Novarocku.

V programu festivalu jsou desítky dalších zajímavých jmen jako například Gogol Bordello, kteří jsou u nás známí svými koncerty na Colours of Ostrava, či Disturbed, Killswitch Engage, In Extremo, Trivium, Mastodon a mnoho dalších, jejichž jména budou postupně doplňována na stránkách festivalu www.novarock.at.

Předprodej je možný například zde.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..