Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Festival Novarock ohlásil první jména: Metallica, Slipknot, Die Toten Hosen a Placebo!

Martin Peška

Martin Peška

10. 2. 2009

Za pouhých pět let se festival konající se u Nickelsdorfu jen 43 kilometrů od Bratislavy vypracoval mezi největší rockové festivaly v Evropě. O tom svědčí i jména prvních potvrzených hvězd, které zahrají na Novarocku od 19. do 21. června.Jako hlavní tahouny pořadatelé pozvali například americkou heavy-metalovou skupinu Metallica.

„Metallica predstaví na festivale okrem klasiky aj nové veci z „renesančného“ albumu Death Magnetic,“ prozradil za pořadatele Tomáš Holetz.

Fanoušci festivalu se mohou těšit také na hity z loňského alba devítičlenné kapely Slipknot. Evropa by tak poprvé měla na živo uslyšet nejen nové skladby, ale i shlédnout nové masky a kostými, které k této kapele neodmyslitelně patří.

Americké kapely doplní i britpopoví Placebo, kteří letos oslaví své patnácté narozeniny společného působení. Kapela se hrála v roce 2006 na festivalu United Islands of Prague, tehdy ještě s původním bubeníkem. Steve Hewitt byl jejiným původním Britem ve složení skupiny. Toho v minulém roce za bicími vystřídal Steve Forrest.

Mezi ty největší jména pořadatelé píší i Campina, Kuddela, Voma, Andiho a Breitiho z legendární punk-rockové kapely s německými texty Die Toten Hosen. Skupina pocházející z Düsseldorfu sama dokáže vyprodávat stadiony. Je pochopitelné, že s deskou In aller Stille vydané se čtyřletým odstupem od posledního alba, nesmí chybět v dramaturgii Novarocku.

V programu festivalu jsou desítky dalších zajímavých jmen jako například Gogol Bordello, kteří jsou u nás známí svými koncerty na Colours of Ostrava, či Disturbed, Killswitch Engage, In Extremo, Trivium, Mastodon a mnoho dalších, jejichž jména budou postupně doplňována na stránkách festivalu www.novarock.at.

Předprodej je možný například zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Novarock ohlásil první jména: Metallica, Slipknot, Die Toten Hosen a Placebo!