Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Festival Nova Rock 2011 přivítá System of a Down, Iron Maiden či Linkin Park

 

Rakouský rockový festival Nova Rock láká návštěvníky na několik znamenitých kapel, které budou letos jeho hosty. V červnu uvítá město Nickelsdorf mimo jiné kalifornské hvězdy System of a Down.

FOTO: System of a Down

System of a Down budou hlavními hvězdami rakouského festivalu Nova Rock, Zdroj: lightmedia.hu

Příznivci tvrdé hudby, kteří nejsou líní za kulturním zážitkem vycestovat, už si mohou naplánovat volno na druhý červnový víkend. Mezi 11. a 13. červnem se v Nickelsdorfu poblíž maďarských a slovenských hranic uskuteční sedmý ročník festivalu Nova Rock. Pódia vyrostou na prostranství Pannonia Fields II.

Největším tahákem se letos stala americká metalová formace System of a Down, která má i v České republice silnou fanouškovskou základnu. SOAD se dali dohromady roku 1995 v Kalifornii, původně ale pocházejí z Arménie, jak napovídají jejich nezvyklá jména. Kapelu tvoří frontman Serj Tankian, kytarista Daron Malakian, baskytarista Shavo Odadjian a bubeník John Dolmayan.

Přímočará, netuctová hudba a mnohdy společensko-kritické texty přinesly SOAD ohromný úspěch. Před šesti lety ohlásili členové delší přestávku. Publikum se dočkalo jejich návratu na scénu teprve v listopadu loňského roku. Vystoupení na Nova Rocku, které je naplánováno na pondělí 13. června, je součástí červnového evropského turné kapely.

K dalším uznávaným Kaliforňanům, kteří na Nova Rocku zahrají, náleží nu-metalové party Korn a Linkin Park. Zaplesají také fanoušci metalové klasiky, neboť organizátoři pozvali nestory anglického heavy metalu Iron Maiden a Motörhead. Obě formace se řadí takříkajíc mezi žánrové legendy.

Slibnou sestavu doplní švédští Hammerfall, 30 Seconds To Mars v čele s hercem Jaredem Leto či britští The Darkness, kteří přivádějí zpět k životu glam rock.

Vstupenky na celé tři dny jsou k mání za 3 450 korun (122 euro). Pokud jde o dopravu, do Nickelsdorfu lze dojet vlakem, autobusem anebo samozřejmě nejpohodlněji autem. Zajištěny budou i speciální festivalové autobusy od vlakového nádraží přímo na místo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Nova Rock 2011 přivítá System of a Down, Iron Maiden či Linkin Park