Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Festival Natruc zve na špičkový program. Kupujte lístky do konce května

Markéta Pešková

Markéta Pešková

23. 5. 2014

Festival Natruc, který se letos koná už 2. srpna na Kmochově ostrově v Kolíně, nabídne žánrově pestrý program. Vystoupí Chinaski, Vladimír Mišík i kontroverzní cenami ověnčené kapela Hentai Corporation.

Zdroj: oficiální facebook kapely

Hentai Corporation, Zdroj: oficiální facebook kapely

Pořadatelé 17. ročníku festivalu opět připravují tři pódia, na kterých se představí přes tři desítky interpretů. Návštěvníci se mohou těšit  i na Mandrage, Wohnout, Rybičky 48 nebo Sto zvířat.

„Dorazí i nejdivočejší česká kapela oceněná hudebními cenami Žebřík za Videoklip roku k písni Equilibristic Brides, v němž zpěváka Hentai Corporation Radka Škarohlída pronásledují nazí bobři,“ vypichuje z programu kontroverzní kapelu dramaturg festivalu Martin Řehoř.

Cenami ověnčená je i kapela  Mandrage, která se stala Skupinou roku v Cenách TV Óčko i v anketě Žebřík. Skupina Doctor  Victor je druhou nejlepší světovou kapelou podle soutěže Global Battle of the Bands, jejíž finále proběhlo v Thajsku.

Zdroj: archiv kapely

Mandrage, Zdroj: archiv kapely

Na Kmochově ostrově letos vystoupí také raper Ektor, kapely Imodium, Zakázaný ovoce, Super Tuzex Bros či A Banquet, písničkáři Voxel, Pekař a mnozí další.

Natruc letos přivítá kromě výběru toho nejlepšího z české a slovenské scény i britské duo Killaflaw, na tomto projektu se podílel i bubeník světoznámé kapely Pendulum. „Vůbec poprvé v Kolíně vystoupí kapela, která má za sebou účast i na největším festivale na světě, legendárním Glastounbury,“ dodává Martin Řehoř.

Návštěvníci Natrucu se letos mohou těšit na velmi zajímavé interprety ze zahraničí. Z Velké Británie dorazí kapela China Shop Bull, která svou tvorbu definuje jako živý mix ska rave a drum and bass. Ostrovní kritici dokonce napsali o této kapele: „Pokud vás nedokáže China Shop Bull roztančit, nezasloužíte si nohy.“

Program doplňují zahraniční hosté ze Slovenska, punkrocková legenda Konflikt, nebo nejlepší slovenský ska-punk v podání kapely Smola a Hrušky.

Znám je již kompletní seznam více jak třiceti účinkujících, který pořadatelé odhalili na www.natruc.eu.

Festival Natruc patří mezi málo akcí s dlouhou tradicí, které si udržují nízké ceny vstupného. Do konce května jsou vstupenky v předprodeji sítě Ticketstream za 250 korun. Pořadatelé také lákají na rodinné vstupné či skupinovou slevu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Natruc zve na špičkový program. Kupujte lístky do konce května