Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Festival Mezi ploty je plnoletý. Oslava bude i v Bohnicích.

Martin Peška

Martin Peška

28. 5. 2009

Osmnáctý ročník festivalu Mezi Ploty míří do Prahy. Po předchozích akcích v Dobořanech u Plzně a v Brně se festival přesune na víkend 30. a 31. května do areálu Psychiatrické léčebny Bohnice v Praze.

Na šestnácti scénách dojde například na divadelní představení Divadla v řeznické či Divadla Na zábradlí, ale také televizní show Na stojáka!

Kromě divadelního programu jsou přichystány i výtvarné dílny nebo hudební vystoupení například skupiny Sunshine, Wohnout, Sto zvířat, Lenky Dusilové, Kill The Dandies či 100°C.

Celý víkend v Bohnicích vyjde na 250 korun v předprodeji sítě Ticketstream a na místě o 30 korun více. Kompletní dvoudenní program na www.meziploty.cz.

Od 5. do 7. června pod hlavičkou festivalu proběhne v kině Atlas a Evald také třetí ročník Psycho Filmu Praha. Jedná se o filmová přehlídka zaměřenou na projekce filmů s tématy z oblasti psychiatrie, psychologie a sexuologie.

Hlavním tématem, souvisejícím s oslavami 100 let samostatné existence léčebny v Bohnicích, bude psychiatrická péče. „Vedle hraných a dokumentárních snímků s touto tematikou se v naší programové nabídce tradičně objeví též filmy se souvisejícími tématy,“ prozradili pořadatelé na internetových stránkách a dodali: „Tedy obecněji duševní choroby, poruchy osobnosti, drogová a alkoholová závislost, sexuální deviace.“

Vstup na všech 27 projekcí je zdarma.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Mezi ploty je plnoletý. Oslava bude i v Bohnicích.