Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Festival Mezi ploty 2013 se ruší. Vrátí se příští rok, má vydělat více peněz

Redakce

Redakce

18. 4. 2013

Již tradiční hudebně- divadelní  festival, konaný v areálu psychiatrické léčebny v Bohnicích, se letos neuskuteční. Za zrušením stojí finance.

FOTO: Návštěvníci letních hudebních festivalů

Na další ročník Mezi ploty si rok počkáme. Foto: Tereza Ticháčková, TOPZINE.cz

Ředitel festivalu Robert Kozler uvedl, že se Mezi ploty v roce 2014 představí v nové podobě.  Další ročník by měl Bohnicím přinést více peněz.

„Dostali jsme nabídku ze zahraničí, zda bychom nechtěli spolupracovat na evropské úrovni. Také jsme měli nápady, jak tuhle aktivitu i při její síle ještě znásobit, a stáli jsme před rozhodnutím jet ve stejných kolejích jako doposud, nebo využít síly značky a dát tomu další rozměr,“ uvedl.

Právě snaha o zdokonalení dlouhodobé tradice je podle Kozlera důvodem přestávky. Akce je v posledních letech stále navštěvovanější a zaslouží si rekonstrukci.

Příště ve větším měřítku

Nový návrh počítá se zapojením velkých měst jako je například Berlín či Vídeň. Také se uvažuje o účasti významných osobností, které by mohli přispět k medializaci festivalu. „Mimo jiné zvažujeme, že bychom program prodloužili do pozdních nočních hodin i mimo areál léčebny,“ dodal Kozler.

Zajímavostí benefičního festivalu je, že všichni účinkující se vždy vzdali svého honoráře ve prospěch léčebny (byla jim hrazena pouze doprava). Stejně bylo využito i vstupné. Odhaduje se, že festival mohl za dobu své existence vydělat desítky miliónů korun. Pražský magistrát byl letos připraven podpořit festival 300 000 korunami.

Na festivalu jsou každoročně představovány i hudební a divadelní skupiny postižených. Loni na závěr festivalu zahrála skupina Chinaski. Po patnácti letech se sem také vrátil divadelní soubor Sklep.

Tento festival láká k návštěvě nejen mladou generaci, ale i seniory nebo rodiny s dětmi. Právě těm je určena velká část programu, kde vystupují například mimové, klauni, ale i kouzelníci. Na festivalu lze také zakoupit výrobky z chráněných dílen a neziskových organizací.

YouTube Embed: No video/playlist ID has been supplied

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Mezi ploty 2013 se ruší. Vrátí se příští rok, má vydělat více peněz