Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Festival Mental Power ukazuje, jak vybočit z kolejí běžného života

Markéta Davidová

Markéta Davidová

29. 5. 2010

Mental Power Prague Film Festival je mezinárodní filmový festival (ne)herců s mentálním a kombinovaným postižením, jehož pořadatelem a organizátorem je občanské sdružení Hendaver. Festival uvádí hrané filmy, ve kterých hrají výhradně lidé s mentálním a kombinovaným postižením.

zdroj: mentalpower.cz

Vznikl především proto, aby lidem s postižením pomohl vybočit z kolejí všedního života a umožnil jim zažít chvíle slávy a umělecké tvorby. Mezi sympatizanty tohoto festivalu patří napříkald Ivan Trojan, Kateřina Neumanová, Martin Zbrožek, Jan Saudek, Tatiana Kuchařová a Tatiana Vilhelmová, která je letos tváří festivalu (viz. video). Hlavním partnerem festivalu je národní rada osob ze zdravotním postižením. Letošní ročník podpoří i kapely Nightwork a HeWer.

Hlavní myšlenkou festivalu je vytvořit podmínky pro uměleckou seberealizaci lidí s postižením a podílet se tak na jejich duševním rozvoji. Hlavní cílem festivalu je umožnit handicapovaným lidem prožít slavnostní chvíle mezi lidmi bez handicapu a ukázat zdravým lidem, že i lidé s postižením jsou jim v umělecké tvorbě a prožívání zcela rovni.

Přijďte se podívat

Na festival Mental Power může přihlásit hraný film jakákoliv soukromá osoba nebo právnická organizace. Cílem organizátorů je, aby se na festivalu promítalo co nejvíce filmů, ve kterých hrají právě lidé s postižením. Festival proběhne 3. – 5. června 2010. Určitě stojí za to navštívit alespoň jeden den… A pokud to zrovna nevyjde, nevadí, Topzine.cz vám přinese reportáž.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Mental Power ukazuje, jak vybočit z kolejí běžného života