Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Festival Masters of Rock 2011 je za dveřmi. Těšte se na kapely Hammerfall či Guano Apes

Sabina Jesenovská

Sabina Jesenovská

26. 6. 2011

Devátý ročník dnes již mezinárodního festivalu Masters of Rock, který letos přináší opravdu zajímavá rocková jména, a dokonce nějaké ty novinky, už klepe na dveře. Festival se koná od 14. do 17. července.

Twisted Sister, Zdroj: myspace.com

Největší peckou letošního léta, kterou Masters přináší, je jednoznačně kapela Twisted Sister. Tato skupina, proslulá šminkami a soudními tahanicemi souvisejícími s nedostatečnou cenzurou, na českou půdu zavítá historicky poprvé. Jelikož v poslední době nevydali žádnou desku, kterou by mohli turné podpořit, odehrají speciální The Best of Show.

Již snad tradičně vystoupí i Helloween, kteří pro své fanoušky stejně jako výše jmenovaní chystají The Best of Show. Dalšími Němci v dlouhém seznamu skupin jsou Guano Apes. Jedna z mála kapel, která když řekla „dáme si pauzu“, opravdu myslela pauzu a na pódia se vrátila. V čele s blonďatou drsňačkou Sandrou Nasic představí desku Bel Air – jejich první počin po několikaleté odmlce.

Pagan Alliance!

Další specialitou letošního ročníku bude folk metalová vložka. Jelikož obliba tohoto žánru v našich končinách stále roste, již léta se žádný ročník Masters bez skupiny s tímto či velmi blízkým zaměřením neobejde. Letos v podání dobře známé Eluveitie a Finntroll. Ale pozor, vystoupí společně! Tuto exkluzivní show nazvali Pagan Alliance.

Z programu festivalu jmenujme dále například U.D.O., Oomph!, Hammerfall, Amorphis, Moonspell, Airbourne, Ektomorf, Watain, Bonfire či Tři Sestry, kteří celý festival uzavřou.

Dost již o Ronnie James Dio stage a přesuňme se k té menší, která letos na poslední chvíli sháněla nového sponzora – Alfedus Music Stage. Alfedus Music Stage hostí převážně české kapely. Vystoupí zde například Zakázaný Ovoce, Votchi, Menhir, Gate Crasher, slovenská Tristania, Free Fall či Six Degrees of Separation. Ale také se zde představí Španělé Unsouled a závěrečnou show předvedou němečtí Pussy Sisster.

Festival Masters of Rock 2011 již tradičně nabídne i mnoho mimohudebních radovánek. Namátkou jmenujme exkurzi v likérce, bungee jumping, atrakce pro aktivní zábavu atd.

To vše a mnohem více se odehraje ve čtyřech letních dnech od 14. do 17. července. Opět ve Vizovicích v areálu likérky Rudolf Jelínek, jenž se letos stal tvrdě vydobytým místem. Město totiž nechtělo tuto akci znovu povolit, ale díky diplomatickému nátlaku ze strany pořadatelů se místo nezměnilo. Ostatně jen co se zpráva o možné změně místa rozšířila, nabídla okolní městečka pomocnou ruku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Masters of Rock 2011 je za dveřmi. Těšte se na kapely Hammerfall či Guano Apes