Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Festival JamRock přiveze do Žamberku Gabriellu Cilmi s albem Ten

Martin Peška

Martin Peška

8. 3. 2010

gabriella-cilmi-ten-640x300!Vstupenky!Organizátoři festivalu JamRock se pro rok 2010 rozhodli zdvojnásobit rozpočet o 100% na booking účinkujících. Výsledkem je premiéra mladé Australanky Gabrielly Cilmi v České republice. Zpěvačka kromě svého největšího hitu Sweet About Me z roku 2008 přiveze do naší vlasti také písně z nového alba s názvem Ten, které má vyjít už za pár dní.

Cilmi svůj nový singl On a Mission popisuje jako spojení Blondie, Joan Jett a kapely Van Halen Zdroj: Universal Music

Cilmi svůj nový singl On a Mission popisuje jako spojení Blondie, Joan Jett a kapely Van Halen, Zdroj: Universal Music

O kariéře Gabrielly a předchozím albu si můžete přečíst v příspěvku zde.

V pátek 9. února představí osmnáctiletá Gabriella Cilmi svou novou tvorbu v Londýně, české publikum se On a Mission a dalších skladeb z desky Ten v živém podání dočkají na začátku června. To už totiž mladá Australanka vystoupí na festivalu JamRock v Žamberku.

>>> Koupit vstupenky zde <<<

„Album, které ponese název Ten, pro Gabriellu vytvořilo hned několik producentských es. Jedním ze dvou hlavních producentů je legendární Dallas Austin, který má na svých bedrech například úspěšnou spolupráci s TLC, Gwen Stefani nebo Michaelem Jacksonem. Druhým producentským esem je Greg Kursten, který je podepsán pod alby Lily Allen, Little Boots nebo Flaming Lips,“ prozradilo o desce vydavatelství Universal.

Ředitel festivalu Libor Pavlata má s JamRockem velké ambice. „Protože je český hudební koláč velmi malý a chceme, aby se JamRock dál rozvíjel a zařadil se mezi ty největší festivaly u nás nejlépe již letos, rozhodli jsme se, že pozveme nějakou aktuální zahraniční kapelu. Nakonec to vypadá, že jich bude dokonce několik,“ prohlásil.

Mezi další zahraniční hosty žamberského festivalu se zařadí Mexičané Panteón Rococó, kteří už v minulosti v České republice hráli například na Rock for People, Sázavafestu či Mighty Sounds. Z českých a slovenských kapel jsou zatím potvrzení Horkýže Slíže, Fast Food Orchestra nebo zpěvačka Anna K., která momentálně ve svých čtyřiačtyřiceti letech bojuje s rakovinou prsu.

Festival se uskuteční od 3. do 6. června v Žamberku, který se nachází v Pardubickém kraji na jižním cípu úpatí Orlických hor. Vstupenky na JamRock jsou až do konce dubna v předprodeji za 330 korun, poté se cena zvedá na 380 korun. Koupit si je můžete už nyní online zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival JamRock přiveze do Žamberku Gabriellu Cilmi s albem Ten