Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Festival Hrady CZ 2013 vyhlásil kapely. Přijedou Zrní, Kryštof i Rytmus

Standa Kafka

Standa Kafka

19. 3. 2013

Kryštof, Tomáš Klus, Nightwork, Mandrage nebo Vypsaná fixa. Tito a spousta dalších interpretů se představí v následujícím, už devátém, ročníku festivalového turné po českých a moravských hradech, Hrady CZ. Plánujete-li navštívit některou z osmi zastávek tohoto festivalu, pak je tento článek určen právě pro Vás.

První zastávka bude tradičně na hradě Točník ve Středočeském kraji, aby během následujících týdnů projel Českou republiku křížem krážem. Po zastávkách na Švihově, Kunětické hoře, Rožmberku, Veveří, v Hradci nad Moravicí a na Bezdězu zakončí letní prázdniny během víkendu na hradě Bouzov u Olomouce.

Jak jsme zmínili v úvodu článku, mezi headlinery bude bezesporu patřit skupina Kryštof, která si během uplynulého víkendu odnesla dva Anděly během předávání cen české Akademie populární hudby. Letošními anděly (i když udělenými za minulý rok) se na festivalu budou moci pochlubit také Vojta Dyk jakožto frontman Nightwork, objev roku, folkrockoví Zrní, nebo třeba Aneta Langerová.

Je libo Výběr nebo Rytmuse?

Své fanoušky si jistě najdou i zavedení účastníci Pipes and Pints, Skyline, David Koller, Mig 21, Mňága a Žďorp nebo Monkey Business. Vůbec poprvé bude přítomna slovenská ikona rapu Rytmus a po několika letech pauzy se vrací také legenda osmdesátých let Pražský výběr. Chybět nebudou ani Portless, Iné Kafe, Wohnout nebo Rybičky 48.

Dnes již zavedený festival kombinuje současnou populární hudbu s krásným prostředím českých a moravských hradů, protože v ceně vstupného jsou automaticky započítány i ceny prohlídkových tras jednotlivých hradů.

Vstupenky na jednotlivé víkendy nebo i na jednotlivé dny jsou do začátku června v předprodeji za výhodnou cenu, takže Vám vůbec nic nebrání pokochat se krásou našich kulturních památek a vychutnat si vystoupení Vašich oblíbených interpretů z českých a slovenských luhů a hájů na vlastní uši.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Hrady CZ 2013 vyhlásil kapely. Přijedou Zrní, Kryštof i Rytmus