×
TOPZINE.cz

Festival HeidenFest 2010 v Abatonu přivítá pohany z celého světa

!Vstupenky!Den 26. září bude v klubu Abaton ve znamení vikinských bitev na poli metalové muziky. Na podiu se vystřídají jména jako Bathory tribute band – Twilight of the Gods, finští Ensiferum, němečtí Equilibrium a další. Projdeme si tedy konečný line-up.

Equlibrium, Zdroj: equilibrium-metal.net

Agentura Pragokoncert, která z velké části ovládá české metalové dění a stojí mimo jiné za festivaly Metalfest nebo Masters of Rock, oznámila konečný line-up pro HeidenFest 2010. Projděme si tedy plán bitvy.

>>> Koupit vstupenky na festival HeidenFest za 600 korun zde. <<<

Brány do pohanské skrýše se otevřou v šest hodin večer. Již o hodinu později zazní arnhemský sextet s názvem Heidevolk. Kapela stojí na hutných kytarách a především propracovaných vokálech. Přestože je kapele dána jen půlhodina, je takřka jisté, že svým výpravným folk metalem dají dobrý základ pro následující formace.

Čtvrthodiny před osmou večerní nastoupí američtí piráti Swashbuckle. Tato v našich končinách stále poněkud neznámá formace si za základ vybrala death/trash metal a obohatila jej prvky muziky přístavních doků. Do jisté míry se dají srovnat se skotskými piráty Alestorm, především díky podobně laděným textům.

Swashbuckle, Zdroj: myspace.com

V půl deváté večer se ukážou Equilibrium se svým melodickým folk/black metalem. Kombinace symfonických pasáží, řízných blackových kytar, pohanských motivů a solidního vokálu frontmana Roberta Dahna slibuje zajímavý hudební zážitek.

Krátce po půl desáté přivítá Abaton finské Ensiferum. Dravé vikingské melodie a svižný death metal budou zřejmě jedním z vrcholů večera. Hodinový výlet do drsné severské přírody podbarvený typickým projevem této formace nenechá žádného pohana v klidu.

Absolutním vrcholem večera pak bude hodinové vystoupení Bathory tribute band – Twilight of the Gods. Velký projekt Alana Nemtheanga Primordial spojuje jména jako Nick Barker z Dimmu Borgir a Cradle Of Filth, Blasphemer z Mayhem, Frode Glesnes z Einherjer a Patrik LindgrenThyrfing. První uvedený, Nick Barker, byl letos v naší kotlině již dvakrát a to jednou na Brutal Assaultu 2010. Celá formace se v plné síle také ukázala v květnu na Metalfestu  2010.

Lístky jsou v prodeji za 600 korun a koupit je můžete online zde.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..