Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Festival Fiac: Přehlídka současného umění v Paříži právě začíná!

Martina Knapová

Martina Knapová

21. 10. 2014

Pokud se někteří z vás chystají v příštích dnech na podzimní prohlídku Paříže, nastal také vhodný čas k návštěvě nabitého festivalu současného umění. Rozhodně si jej nenechte ujít, jedná se totiž o tradiční přehlídku umění, která má své počátky v roce 1974 a od té doby každoročně v říjnu zaplaví francouzské velkoměsto.

Folkert de Jong, Zdroj: www.fiac.com

Folkert de Jong. Zdroj: www.fiac.com

Fiac (zkratka pro uměleckou manifestaci Foire internationale d’art contemporain) se v letošním roce odehraje ve dnech 23. až 26. října a přinese s sebou mnoho uměleckých zajímavostí. Umělecká díla zaplní nejen interiéry klasických výstavních prostorů, ale i pařížské zahrady a parky.

Pro letošní ročník je dále nachystáno několik organizačních novinek. Více prostoru bude věnováno právě venkovním instalacím, jejichž cílem je masovým způsobem zaplavit veřejný prostor a působit na kolemjdoucí návštěvníky. Tyto instalace budou přístupné zdarma. Například umělkyně Anne-Laure Chamboissier vytvořila svým projektem pomyslnou promenádu mezi Jardin des Tuileries, mostem de la Concorde a Grand Palais, kde se zároveň odehrává hlavní část programu festivalu.

Laurent Le Deunff, Zdroj: www.fiac.com

Laurent Le Deunff. Zdroj: www.fiac.com

Zajímavostí bude také sekce věnovaná současnému digitálnímu umění. V prostoru nazvaném Blancs manteaux se předvede se svými projekty z tohoto oboru přes 40 umělců a určitě se bude na co dívat. Do letošního roku se překvapivě zapojilo i Musée Cluny, které návštěvníky seznámí s tématem Cestování ve středověku.

Kate MccGwire, Zdroj: www.fiac.com

Kate MccGwire. Zdroj: www.fiac.com

Tématem přehlídky je důraz na celosvětový dosah umění, což bude podpořeno přednáškami a uměleckými performancemi v prostoru. Tato podzimní pařížská přehlídka umění jistě nadchne každého, kdo se alespoň trochu zajímá o umění a s ním související disciplíny. Pokud budete v Paříži, neváhejte a alespoň něco z bohatého programu navštivte!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Fiac: Přehlídka současného umění v Paříži právě začíná!