Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Festival Femina Film 2009: 50 dokumentů, 13 filmů, autorská čtení a další!

Jedná se již o pátý ročník festivalu, který představuje výhradě ženskou tvorbu. Letos na téma: Profesionálky. Uskuteční se v období od 5. do 9. listopadu v Ústí nad Labem.

femina film

Od roku 2006 je zde udělována cena Femina Grande – vždy jedné vybrané osobnosti filmového světa. Držitelkami jsou již Věra Chytilová, Alce Nellis a Michaela Pavlátová. V tomto roce obdrží cenu Femina Grande dokumentaristka Kristina Vlachová. Během festivalu nám bude nabídnut průřez její tvorbou, díky kterému se o ní dozvíme o  něco více. Dokumentů zde bude spousta, přesněji na 50 – a to ku 13 celovečerním filmům.

Nachystáno je také autorské čtení Michaela Viewegha, Michaely Kocábové a Radky Denemarkové, které získala již dvě ocenění Litera Magnesia.

Zmínila jsem, že Femina film je pořádán pátým rokem, ale možná že moc lidí neví, že existoval už dříve. Dva roky se nepořádal, ale poté se objevily dnešní organizátorky (v čele s ředitelkou festivalu Janou Víchovou). Zašly za bývalými organizátorkami, dostaly od nich souhlas ke znovuobnovení festivalu a už to jelo. Od té doby se tedy můžeme opět těšit z projekcí ženské tvorby v Ústí nad Labem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Femina Film 2009: 50 dokumentů, 13 filmů, autorská čtení a další!