Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Festival fantazie Speciál letos v hororovém hávu

Jan Nohovec

Jan Nohovec

12. 10. 2010

Nelekejte se, chotěbořský Festival fantazie Speciál zajistí jako obvykle plný servis všech fanovských odvětví, co jich jen je, tenotkrát ale přibral do party i Bloody XMass Fest, festival hororu. Speciál tím získává nové odvětví, kam ještě nikdy necílil.

Ilustrace na plakátu Festivalu fantazie Speciál 2010 Autor: Lubomír Kupčík

Bloody XMass, tak se jmenuje výhradně na horory soustředěná programová linie říjnového Festivalu fantazie Speciál. Původně se BMX měl konat už v loňském roce, nakonec to však padlo až na letošek. Proč je kolem toho takoý humbuk? Nová součást festivalu s sebou přináší nejen mnoho nových přednášek a netradičních filmů promítaných v kině, ale i množství slavných osobností, spojených právě s hororem. Jméno Lloyd Kaufman říká něco snad každému – režisér, producent, scénárista a příležitostný herec, který založil Troma Entertainment, nejdéle fungující filmové stuadio na světě. Kromě něj ale dorazí i česká špička – Karel Roden, Petr Jákl, Robin Kašpařík, Marek Dobeš nebo Štěpán Kopřiva. V programu nalezneme mimo jiné i předpremiéru pokračování filmu Paranormal Activity.

Festival fantazie Speciál ale samozřejmě cílí i na stejnou skupinu návštěvníků jako vždy – vytahuje to nejlepší z letního Festivalu fantazie a přidává nové střípky, což v komornější atmosféře, než jakou má letní con, působí zcela jiným dojmem. Hosty stěžejního Avalconu, zaměřeného především na fantasy a sci-fi literaturu a témata s ní spojená, budou osvědčení přednášející a oblíbení autoři – Františka Vrbenská, Miroslav Žamboch, Pavel Renčín, Ondřej Neff, Petra Neomillnerová či Jan Kantůrek. Při pohledu do podrobného programu však nalezneme i jiná jména, známá spíše ve fanovské komunitě – Tereza „Tess“ Kovanicová, Jan Kotouč, Julie Nováková nebo Ondřej „Hawk“ Páleník.

Na své si přijdou ovšem i milovníci jiných forem fantastiky, ať už mluvíme o fandech seriálů (Seriescon, Battlestar TARDIS, Gatecon, Trekfest), počítačových (BiowareCon, Doupěcon, konzole, Wii), hudebních (DDR a další) nebo deskových her (velký sál sokolovny), východní Asie (AMcon, AMOK, Orientcon), společenských a fanovských témat (Maelström, Manifest fantastiky) nebo grafického umění (výstava Draci.info).

Festival fantazie Speciál proběhne v Chotěboři o prodlouženém víkendu, zpříjemněném pro školáky podzimními prázdninami, od středy 27. do neděle 31. října. Online registrace účastníků probíhá do 19. října, poté bude možné se přihlásit až na místě. Na Topzinu si o lístky na FFS můžete i zasoutěžit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival fantazie Speciál letos v hororovém hávu