Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Festival Fantazie 2010: Very Harry Potter

Jan Nohovec

Jan Nohovec

8. 5. 2010

Festival fantazie 2010 se pomalu blíží, zlevněné vstupné platí už jen do konce května, a proto jsme pro vás připravili seriál článků o těch nejvýznamnějších a nejzajímavějších programových liniích. Dnes představíme Harryho Pottera.

Ilustrační obrázek k linii Harryho Potera na Festivalu fantazie 2010. Zdroj: organizátoři linie

Pro ty z vás, kdo ještě neví, co je to Festival fantazie, shrneme základní fakta: Největší setkání fanoušků fantastiky literární, komiksové, seriálové, filmové, herní (PC, konzole, deskovky), anime, pohybu a mnoha dalšího se koná každoročně na počátku července a velkých letních prázdnin v českomoravském městečku Chotěboř. Vloni překročil počet návštěvníků dva tisíce a letos se tradičně čeká na ještě větší číslo. Tentokrát proběhne ve dnech 1. až 11. července, opravdu jedenáct dní v kuse. Ne nadarmo propagují organizátoři FF  sloganem: „Prožijte fantastickou dovolenou.“

Linie Harryho Pottera se na Festivalu fantazie objeví od pondělí 5. do čtvrtka 8. července a oproti starším ročníkům přinese mnoho novinek. Program plný tradičních přednášek (fenomén Mary Sue, HP online hry, profily filmových představitelů), workshopů (výtvarný) nebo soutěží (OVCE a další) ozvláštní promítání A Very Potter Musical s českými titulky, dokument Rok v životě J. K. R., přednášky o kouzelnických hůlkách, Smrtijedech a záhadách, pro starší publikum dokonce i o sexu v Bradavicích. V kinosále se bude rovněž (letos zřejmě naposled) promítat Harry Potter a Princ dvojí krve.

Celou linii završí již potřetí Čarovečer Harryho Pottera. I tentokrát se ponese ve znamení boje čtyř kolejí o školní pohár, v němž každý účastník uplatní svůj herecký talent a prokáže kouzelnické schopnosti, aby dopomohl své koleji k vítězství.

Více informací o Festivalu fantazie najdete na jeho webových stránkách festivalfantazie.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Fantazie 2010: Very Harry Potter