Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Festival fantazie 2010: Trailery, abychom nalákali

Jan Nohovec

Jan Nohovec

20. 6. 2010

!SPECIÁL!Trailery se v poslední době dělají na všechno. U filmu je to celkem běžná záležitost a u počítačových nebo konzolových her by se to také dalo zvládnout, ale když k nám dorazily trailery knižní, začalo to být na pováženou. A teď se (jako každý rok) vyrojilo několik trailerů na Festival fantazie 2010.

Když jsme pro vás připravovali speciál o Festivalu fantazie, došlo nám, že i přes všechny exkluzivní rozhovory to pořád není ono. A tak jsme sáhli do hlubin internetu a vytáhli odtamtud hrst plnou trailerů na některé programové linie, kterým se prostě nechtělo psát, a raději stříhali a ozvučovali videa.

Jako úplně první se objevil trailer na Gatecon, kde ovšem organizátoři zmínili celou plejádu dalších seriálů, kterým se různé linie Festivalu fantazie věnují. Snad nemusím připomínat, že tento trailer je parafrází na jisté předvolební video, které mělo zaktivizovat voliče jedné politické strany. Mnoho fanů, kteří upoutávku shlédli si stěžovalo na její vulgaritu, ovšem i přesto toto video jednoznačně přitáhlo největší pozornost.

Vtipně vzala tvorbu svého traileru i Tess, když chtěla upozornit na svou přednášku Backstroke of the West v linii Hvězdných válek. Otázky, nad kterými jste snad nikdy ani nechtěli přemýšlet, předloží krátké, ale přesvědčivé video. S jistotou ho můžeme kvůli nedostatku jiných materiálů označit za povedený trailer celého Star Wars programu.

Samozřejmě existují i trailery, které se zrovna dvakrát nepovedly. Abychom však představili pouze výběr těch nejlepších, pomneme Orientcon či až příliš nadupanou ukázku Slayerconu a přesuneme se na hudební Soudtracon, o kterém už jsme vás na Topzinu jednou informovali. Je libo diskotéku složenou výhradně ze soudtracků, speciálního hosta Petra Hapku nebo prostě poslech jakékoliv filmové hudby? Organizátoři sestříhali opravdu monumentální kousek.

A že jsme vtipně začali, vtipně i skončíme. Tar-ara, již proslulá svými trailery na Festival fantazie (například vloni zabodovala upoutávkou na LOTRcon), vytvořila nejen vtipné, ale i lákavé video, které si vypůjčuje své prvky z naší reality i z množství fiktivních světů. Některé narážky možná pochopíte až při druhém zhlédnutí, i tak se ovšem dá Tar-ařino dílko označit jako vůbec nejlepší upoutávku letošní Festival fantazie. Tedy pokud nepočítáme mého osobního černého koně…


Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival fantazie 2010: Trailery, abychom nalákali