Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Festival fantazie 2010: Na LOTRConu se bude i mučit!

Redakce

Redakce

17. 6. 2010

!SPECIÁL!LOTRCon má na Festivalu fantazie dlouhou tradici. Co od něj tedy můžeme čekat tentokrát a co se dějej v zákulisí zákulisí? Odpovídala Jana „Jixipen“ Syrovátková, hlavní vedoucí linie.

Jixipen, Zdroj: Galerie Pána Prstenů 2009

Na co se letos mohou návštěvnící LOTRConu těšit?

Podtitulem LOTRConu je „Pán prstenů a mytologie“. Budeme přednášet o světě J.R.R.Tolkiena i dalších mytologiích – o světě Indiánů a Vikingů. Promítneme několik velmi zdařilých fanouškovských filmů, které jsou takřka na profesionální úrovni. V sobotu večer bude koncert-muzikál Falešného společenstva spojený s křtem jejich prvního CDčka.

Podíváme se na Nový Zéland, jehož nádherné scenérie uchvátily svět ve filmu Pán prstenů. Někoho možná zamrazí při slovech inkvizice, mučení či peklo – a někoho to zláká a přijde za námi. Poradíme, kde na Internetu hledat Tolkiena. Také máme pod LOTRconem program věnovaný Zaklínači. A nezapomeneme si hrát, malovat či zpívat.

Kolikátý LOTRCon to už vlastně je, a jaké jsou ohlasy?

Přijde mi, že LOTRCon organizuji už „odjakživa“, byť si stále vzpomínám na trošku nejisté začátky. Nicméně pokud se nemýlím a dobře počítám, tak je LOTRCon letos již čtvrtý v pořadí, který pořádáme. Před tím byl na Festivalu fantazie i program věnovaný Pánu prstenů, ale nikdo ho nerozvíjel. Sama postupně vnímám nárůst fanoušků LOTRConu zvláště po rozhodnutí, že do něj zařadíme právě část týkající se mytologií obecně. Tolkien z mytologií hodně čerpal, proto nám to přišlo jako přirozený krok.

Logo Společnosti JRRT, Zdroj: Archiv pořadatelů

Jak složité je připravit a zorganizovat podobnou akci? Kde k tomu berete chuť?

Nejsložitější je vymyslet koncepci dalšího ročníku, zamyslet se nad tím, co by fanoušky mohlo přitáhnout a potom je skutečně přivést. Při tom se dá zažít hodně zábavy. Pak přichází ta nudnější část – napsat maily či zatelefonovat všem možným přednášejícím a přesvědčit je, že budou přednášet právě u nás. Případně jim navrhnout vhodná témata. A kde brát chuť k této části? Já se už od toho, co mi přednášející předběžně přislíbí účast, těším na tu jeho přednášku. Vlastně když se podíváte na program, je to z velké části „co bych já sama ráda slyšela“. To pak to jde samo. A zjišťuji, že i fanoušky to víc baví. Protože to není „co bychom tam tak dali, nevíš o tom něco?“, ale „co bude skutečně zajímavé a zábavné a kdo to umí natolik, že o tom může přednášet“.

Když někdo chce mít přednášku přímo na vaší linii, jak postupovat?

Jsou dvě možnosti. Buď si vymyslí, že by chtěl přednášet, zaregistruje se přes webové stránky a přednášku si prostě vyplní. Druhou, z mého pohledu lepší alternativou je, že napíše organizátorům, kteří mu předají kontakt na mne, a domluví se přímo se mnou. Tak s nimi budu počítat, mohu jim i poradit s výběrem tématu případně je spojit s ostatními přednášejícími s podobným tématem, aby se mohli navzájem doplňovat. V neposlední řadě jim mohu i poradit s technickými věcmi či dodat materiály.

Logo Festivalu fantazie

A vlastně je tu ještě třetí možnost – domluvit se se mnou přímo na Festivalu a já se mu pak budu pravidelně ozývat. (úsměv)

LOTRCon již tedy má tradici, myslíte, že v ní budete se stejným úspěchem pokračovat i v následujících letech?

Doufám, že ano. Zatím nás to baví a vidím, jak se vše postupně rozvíjí. Bylo by škoda o něj fanoušky připravit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival fantazie 2010: Na LOTRConu se bude i mučit!