Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Festival fantazie 2010: Dunacon zahraje amatérské divadlo

Jan Nohovec

Jan Nohovec

7. 6. 2010

Už je to nějaký ten pátek, co fenomén Franka Herberta kráčí světem a představuje pouštní planetu Framenů nováčkům. Čeští příznivci Duny se na conech nesetkávají tak často, a proto oslavují o to bouřlivěji. Na Dunaconu zahrají i divadlo.

Ilustrace na plakátu Festivalu fantazie 2010 Autor: Lubomír Kupčík

Pokračujeme v nepravidelném článkovém seriálu o největším českém conu, Festivalu fantazie, který se letos koná v Chotěboři v termínu 1. – 11. července. Dunacon, setkání fanoušků Franka Herberta a jeho nejznámějšího díla, série Duna, se tu objeví jako programová linie hned první, dvěma státními svátky prodloužený, víkend.

Letos připravili organizátoři ve sdružené linii Dunacon – Honor Harringtonová – Klasikon skutečně bohaté program, na který se vyplatí dorazit. Návštěvníci se mohou těšit mimo jiné na přednášku Duna a sex, kde se dozví o tomto ožehavém tématu i to, co možná ani nechtěli vědět. Dojde i na představení karetní hry na téma Duna, kterou vyrábí svépomocí skupina nadšenců, nebo zasvěcenou analýzu od budoucího studenta medicíny, nakolik by byl život na vyprahlé pouštní planetě reálný z lékařského hlediska. Zarytým hráčům online her jistě skane slza, když v programu uvidí pořad R. I. P. Duno Online.

Je ale přirozené, že kromě samotných faktů se chtějí návštěvníci i bavit – proto jsou připraveny i zábavné soutěže (ceny věnovalo nakladatelství Baronet) nebo odlehčující pořady jako amatérské divadlo, kterého se po domluvě s organizátory můžete sami zúčastnit.

Přestože Dunacon byste letos mohli díky souhrnnému názvu Klasikon lehce přehlédnout v programu, zcela jistě se vyplatí zajít alespoň na jeden pořad. I kdyby to měla být filmová verze Duny od Davida Lynche.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival fantazie 2010: Dunacon zahraje amatérské divadlo